Kliendi hinnangul saatis sõnumeid seadmesse paigaldatud rakendus “Minecraft”, mis oli populaarseks mänguks maskeeritud viirus. “Tarbijale on mõistetamatu, miks Kaupleja ei saa toimunust aru ega informeeri sellest oma Venemaa partnerit. Kaupleja ei peaks sellisel viisil ostetud teenuse eest partnerile tasuma,” seisab tarbijavaidluste komisjoni raportis.
Klient ei ole nõus arvet maksma
Kliendi väitel ei ole Teliaga sõlmitud lepingu paketi kirjelduses midagi öeldud selle kohta, et SIM-kaardi abil oleks võimalik saata ka SMSe. “Puudub selgus, kas, miks ja mis hinnaga on Tarbija poolt ostetud internetipaketis „Diil Internet 4G Plus“ SMS-teenus. Tarbija sõnul eeldas ta, et nagu igal paketil, on ka Diilil olemas limiit (110 eurot),” seisab raportis.
Klient palus Telial vastutuleku korra vähendada arvet 110 euroni. Operaator nõustus kompromissina vähendama arvet 20% võrra. Klient sellega ei nõustunud ja esitas avalduse tarbijavaidluste komisjonile, nõudes arve tühistamist.
Telia: arve tühistamiseks puudub alus
Telia jäi seisukohale, et arve tühistamiseks puudub alus. “Kliendi seadmelt, milles on SIM kaart numbriga [number eemaldatud – toim.], on antud koguses sõnumeid Eestist välismaale saadetud. Arve selle eest on esitatud vastavalt teenuste tingimustele ja hinnakirjale. Kui klient on andnud tahvelarvuti kasutada kolmandale isikule, siis vastutab operaatori ees klient,” märkis Telia oma vastuväites.
“Samuti vastutab klient selle eest, et tema seade oleks kaitstud viiruste ja teiste pahatahtlike rakenduste eest jne. Diilil on tulenevalt Üldtingimuste punktist 4.6 õigus kliendile osutada sideteenuseid krediidipõhimõttel ja kehtestada kliendi suhtes krediidilimiit. Vastavalt sellele on Telial õigus piirata krediidilimiidi ületamisel kliendile teenuste osutamist või osutada teenuseid kõnealuste piiranguteta,” lisas ettevõte.