2. Supersoodsad pakkumised võivad olla lõks
Mõistlik on osta tuntud e-poodidest ja jätta kasutamata ülisupersoodsad pakkumised tundmatutelt müüjatelt – need võivad osutuda pettuseks, rääkis Kerem. Eriti ettevaatlik tuleks tema sõnul olla nn ostlemispühadel – mustal reedel ja e-esmaspäeval, sest need ahvatlevad sarnaselt ostjatega ka pettureid.
3. Krediidkaardi asemel eelista pangalinki
Eesti e-kaupluste puhul soovitab Pangaliit krediitkaardiandmete sisestamise asemel eelistada pangalingi kaudu maksmist. Mujalt maailmast ostes tasub eelistada mõne tuntud maksevahendaja, näiteks PayPali abi – see lisab turvalisust. Kunagi ei tohiks postitada ei enda ega kellegi teise pangakaartidest tehtud fotosid internetti või sotsiaalmeediasse.
4. Veebipood panka sisse ei logi
Internetipood ega õigupoolest ükski teine veebileht peale kodupanga ei tohi mitte mingil juhul küsida panka logimiseks vajalikke koode. Kunagi ei tohi sisestada panka logimise koode ühegi teise teenusepakkuja või poe netilehele. Panka logides peaks inimene kindlasti tähelepanelikult jälgima, et pank küsiks sisselogimisel ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID PIN1 koodi, mitte PIN2 koodi.
5. Kas koduleht on ikka õige?
Kasutades internetipanka sisenemiseks e-kirjas või sõnumis olevaid linke, tuleb enne sisselogimist veenduda, et oled suunatud panga veebiaadressile, mis on tavaliselt kujul https://www.panganimi.ee.