Selleks, et ajaraami mahtuda, tegid analüütikud, testijad ja arendajad tööd ka nädalavahetustel ning rööbiti mitut asja korraga. “10-12 tunnised tööpäevad olid tavalised,” märkis Talviste.
Kui tavaliselt võtab ainult testimine nii ettevõtte sees kui ka kliendi poolt kokku vähemalt kaks kuni 2,5 nädalat, siis seekord tehti seda kõike teiste töödega paralleelselt 3-4 päeva.
Distantsilt töötamine ei olnud arendustiimile eriline, sest aastate jooksul ollakse hästi kokku töötanud. “Üksteise ja süsteemi tundmine tuleb kasuks. Kokku töötamine on väga oluline,” kinnitas Talviste.
Samas järsul üleminekul tekkisid ka kerged tõrked. “Eks alguses ikka natuke naljakas, et kuidas see protsess käima peaks. Kontoris lähed laua juurde ja asi selge,” meenutas Talviste naerdes. Peagi jõuti järeldusele, et 15 minutilise kirjutamise asemel tasub haarata telefon ja paari minutiga saab asjad räägitud.
Telefoni teel asjade ajamine ja kokkuleppimine lihtsustas ka koostööd töötukassaga. Kui tavatingimustes võtab aja kokkuleppimine ja kokku saamine erinevatel põhjustel aega (näiteks pole vaba koosolekuruumi või on käimas mõni teine koosolek), siis nüüd olid kõik valmis koheselt kõne vastu võtma ja rääkima.
See lihtsustas ja kiirendas protsessi. Kui tavaliselt saadakse kokku korra nädalas, kus räägitakse läbi, mis sai tehtud ja kooskõlastatakse edasisi töid, siis seekord sai sama tehtud päevas isegi mitu korda.
Kõrged ootused