Uudis

Eesti vallutab Hollywoodi: uut “Tähesõdade” filmi valgustab Eesti firma

rogueone-sputnik.jpg

Valgustusallikate loomise ning müügiga tegelev Eesti firma Digital Sputnik vallutab Hollywoodi ning nende valgustid on kasutusel paljude kassahittide tegemisel. Muuhulgas kasutatakse Eesti firma tooteid ka uusimas „Tähesõdade“ filmis.

"Rogue One: A Star Wars Story" peaks kinodesse jõudma juba selle aast detsembris.Digital Sputniku tegevjuht Kaur Kallas selgitas Geeniusele, et "Rogue One-i"valgustamiseni jõudsid nad pärast aastapikkust pingelist tööd Hollywoodis. "Kuna operaator oli kasutanud meie valgusteid reklaamides, siis soovista neid kasutada kafilmis,“ rääkis Kallas.

Digital Sputniku valgusteid kasutatakse nii võtteplatsi kui ka näitlejate valgustamiseks. Digital Sputniku tooted valitakse harilikult just seetõttu, et neid saab omavahel kokku sobitada ning seeläbi luua väga suuri valgusteid.

Vaata "Rogue One-i" treilerit, mille filmimisel Digital Sputniku valgusteid kasutati:

Olenevalt filmist või Sputniku valgusteid võtteplatsilt leida alates paarist lõpetades sadadega. See tähendab, et valgustite eest makstakse korralikult: alatestuhandetest ning lõpetades miljonite dollaritega.

Kallase sõnul järgmises „Tähesõdade“ saaga-filmis (eelmisel aastal jõudis kinno saaga episood VII, järgmisel aastal peaks valmima episood VIII)nende valgusteid ei näe, kuna see salvestatakse filmile ja selleks kasutatakse ainult volframil töötavaid ehktungsten-valgusteid.

Lisaks uusima „Tähesõdade“ filmi valgustamisele kasutatakse Digital Sputniku tooteid mitmete teiste linateoste juures. Kallas toob ise välja filmid nagu „Independence Day: Resurgence“, „The Neon Demon“, „Ghost in the Shell“, „Guardians of the Galaxy vol 2“, „Thank you for your service“ ning „True Detective“.

Avafoto: kaader videost

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.