Uudis

Eestis läheb jätkuvalt kaubaks vaid üks kallis mobiiltelefon ja see on teadagi mis

Eesti Telekomi värske kolmanda kvartali müügistatistika tõestab järjekordselt, et mobiiltelefonide turg on Eestis kaheks: iPhone ja siis kõik teised. Kolmandat kvartalit järjest on Telekomi müüduimate telefonide nimekirja tipus iPhone 6, kusjuures tegemist pole mitte edetabeliga käibenumbri järgi, mille kallis iPhone kergemini võidaks, vaid müüdud eksemplaride järgi.

Põhimõtteliselt tähendab see, et kes ostab Eestis kallist telefoni, ostab iPhone’i ning kes telefoni eest nii palju raha välja käia ei taha, hakkab muid vaatama. Kallimaid Androidi-telefone justkui ei olekski olemas, edetabelisse ei ole terve aasta jooksul jõudnud uued kallid Samsungid, Sonyd, LG-d ja nii edasi. Oma osa mängib siin kindlasti asjaolu, et Apple’it on üks ja selle iPhone’i alla on koondatud nii iPhone 6 kui 6 Plus ning et kallimate Androidi-telefonide ostjate panus hajub mitmete mudelite vahel ära, aga samas see, et ühtegi neisttabelis isegi mitte näha pole, on juba iseenesest väga kõnekas fakt.

Samas on näha, et ka kallimad Androidi-telefonid hakkavad kaubaks minema siis, kui nende hind kukub. Tegelikult ju ongi nendega nii, et juba mõni kuu pärast müükitulekut langeb kallimate Androidi-telefonide hind kohati mitmesaja euro võrra ning küllap paljud inimesed selle hinnalanguse ootuses ei kipugi 700 või 800 euro eest Androidi ostma. Milleks täna kulutada, kui paari kuu pärast saab sama telefoni palju odavamalt. Nii võime näiteks näha, et tabelis hoiavad kindlalt oma kohti Sony Z1 Compact ja Z3 Compact, samuti on seekord tabelisse sisse jõudnud Samsung S5, mille hind on nüüdseks langenud juba 399 euro peale. Samas, alles mõni kuu tagasi müüki tulnud Samsung s6 näeb veebipoodides juba hinnaga umbes 550 eurot, nii et ka selle hinnalangus on olnud vägagi tempokas. Kui Eesti Telekom ja hinna ükskord oma 629 euro pealt alla laseb, siis külllap jõuab seegi tabelisse.

Eesti Telekomi 3. kvartali mobiiltelefonide müügi edetabel (sulgudes eelmise poolaasta koht tabelis):

  1. Apple iPhone 6 (1)
  2. Samsung Galaxy J5
  3. Samsung Galaxy Core Prime
  4. Nokia 108 DS (5)
  5. Sony Xperia Z1 compact (4)
  6. Samsung Galaxy A5
  7. Samsung Galaxy Trend Lite (3)
  8. Doro Primo 215
  9. Sony Xperia Z3 compact (10)
  10. Samsung Galaxy S5

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.