Eestlaste Starshipi veorobotid alustavad Suurbritannias avalikke katsesõite

concept-fullbleed1.jpg

Skype’i kaasasutaja Ahti Heinla uus idufirma Starship Technologies, mis üritab automaatse kaupade kojuveo robotite abil klientide jaoks imeodavaks muuta, alustab Suurbritannias esimesi katsetusi.

Järgmise poole aasta jooksul testitakse kaupa vedavaid roboteid mitmel pool Suurbritannias ning aasta lõpuks loodetakse teenus kõikidele kättesaadavaks muuta.

Kuuerattalised veorobotid on mõeldud kaupade ning toidu kojutoimetamiseks kliendile väga soodsa, alla ühe naela suuruse tasu eest. Robotid kasutavad liikumiseks kõnniteid ning liiguvad aeglases tempos, ilma heitgaase eritamata.

"Meie robotid on täiesti uus klass sõidukeid, mis võimaldavad kooslust soodsa hinna ning mugavuse vahel, tagades vähem umbes tänavad ning heitgaaside puudumise,"selgitas Heinla. "Robotit on arendatud viimase kahe aasta jooksul ning see on hästi vastu võetud, seega on meil hea meel lubada oma robotid pärismaailma."

Starship Technologies on loodud kahe Skype’i kaasasutaja, Ahti Heinla ning Janus Friisi poolt. Firmas on 45 töötajat ning kontorid asuvad Tallinnas ning Londonis.

Foto: Starship Technologies

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.