Seega võivad tasuta sõnumiäppidega nagu Facebook Messenger või WhatsApp harjunud inimesed saata kalleid MMS-sõnumeid oma telefonist ka lihtsalt kogemata, arvestamata sellega, et sõnumiga saadetud pilt ei ole mitte tasuta, vaid maksab mitu eurot.
Elisa: MMS on vana tehnoloogia, vajadusel saab klient selle sulgeda
“MMSi näol on tegemist väga vana ja aegunud tehnoloogiaga piltsõnumite saatmisel. Hoiame teenust püsti vaid seetõttu, et meil on alles veel väike arv seda kasutavaid kliente,” ütles Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailiis Ploomann
Ploomanni sõnul kasutavad nende kliendid piltide edastamiseks reeglina erinevaid sõnumiäppe. Kõige populaarsemad neist on Facebook Messenger, Skype, WhatsApp ja teised sellised või failide jagamiseks mõeldud pilveteenuseid nagu Dropbox, Google Drive ja teised.
“Kuna me hoiame oma võrgus elus väga vana tehnoloogiat, mille kasutajaskond on vägagi väike ja tegemist on selgelt oma elukaare lõppu jõudva teenusega, siis ei ole enam majanduslikult tark seda teenust uuendada või edasi arendada,” ütles Ploomann. “Mõned aastad tagasi uurisime ka oma klientidelt, kas MMS-teenuse kasutus kasvaks, kui muudaksime hinnastust või arendaksime teenust.”
“Klientide tagasiside on alati olnud see, et nende jaoks on tänapäevased lahendused oluliselt mugavamad ning sõltumata hinnast teenuse kasutajaid juurde ei tuleks. See on ka põhjuseks, miks teenuse hind on jäänud siiamaani muutmata ehk ajajärku, kus tehnoloogia oli veel ajakohane,” rääkis ta.
Kui klient ei soovi MMSe saata või tahab kindel olla, et tema telefon pikki SMSe, kogemata saadetud iMessage’id MMSideks ei konverteeriks, saab ta sellest klienditeenindusele teada anda ning Elisa piirab võrgus nende saatmise võimaluse.