Uudis

Elon Musk ja sõbrad tahavad meid miljardi dollariga kurja tehisintellekti eest kaitsta

elon_musk_-_the_summit_2013.jpg
Tesla, SpaceX ja Neuralink tegevjuht Elon Musk.

Tesla autofirma tegevdirektor Elon Musk on rääkinud korduvalt, et näeb tehisintellekti arendamises ohtu inimkonna tulevikule. Nüüd on ta otsustanud luua mittetulundusühingu OpenAI, et tumedaid tulevikustsenaariumeid ära hoida.

OpenAI projekti juhib koos Muskiga Y Combinatori tegevdirektor Sam Altman. Lisaks neile toetavad projekti veel mitmed tähtsad Silicon Valley ettevõtjad ja grupid, muuseas investor Peter Thiel ja Amazon Web Services. Kokku on punt saanud miljard dollarit, aga see eksisteerib praegu nii-öelda garantii või lubaduse näol, sest lähiaastatel plaanitakse kulutada sellest vaid murdosa.

Mittetulundusühingu eesmärk on tehisintellekti arendustöö ja teadmised mitmete rühmade vahel laiali jagada, et takistada ühe ülivõimsa tehisintellekti teket, kirjeldas Sam Altman. Kui mõni tehisintellekt pöörabki inimeste vastu, on mitmeid teisi, kes olukorda kontrolli alla aitavad saada. Igal juhul on see parem, kui üks ülivõimas tehisintellekt, mis sattub kellegi kurjadesse kätesse, või kes leiab ise, et inimesed talle jalgu jäävad.

Musk väljendas, et ohutus on talle tehisintellekti arendamisel väga oluline. „See on miski, mis mulle palju mure valmistab. Ja kui me ka näeme midagi, mis on potentsiaalselt ohtlik, tahame me selle avalikuks teha,“ sõnas Musk.

Avapilt:Dan Taylor/Heisenberg Media

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.