Durejko toob näite – istud enda köögis ja mõtled Itaalia stiilis õhtusöögi korraldamisele. Järsku hakkab mängima muusika ning pasta lõhn tungib ninasõõrmetesse. Pilku söögilauale pöörates näed, kuidas see on kaetud täpselt nii nagu itaaliapärases restoranis.
“Laua ümber istuvad sõprade avatarid, kellele saad koheselt saata õhtusöögiks kalendrikutse. Üheskoos saate esitada vajalikele toiduainetele e-poes tellimuse, maitstes enne, kas tomat maitseb poes sama värskelt kui te seda ette kujutasite,” jätkas Durejko.
Klaviatuuri pole enam vaja
Durejko sõnul on 2030. aastaks tehnoloogia seatud meie mõtetele reageerime ja neid isegi teistega jagama. “Aju kasutamine ühe liidesena võib tähendada klaviatuuride, hiirte, mängukonsoolide ja teiste digiseadmete kasutajaliideste lõppu. Kasutaja peab mõtlema ainult käskudele ja need juhtuvad,“ ütles ta
Tulevikus eeldavad tarbijad ka, et nad saavad täielikult kontrollida mitte ainult seda, mida nad kuulevad, vaid ka seda, kuidas teised neid kuulevad. „Näiteks oodatakse, et kui sa räägid reisil olles oma emakeelt, siis see tõlgitakse automaatselt ja veatult sihtkoha keeleks ning see võimaldab vabalt reisil olles kohalikega suhelda,” lausus Durejko.
Maitsemeeled valla
Durejko usub, et tulevikus on olemas seade, mille saab suhu pista ning kõik maitseb täpselt nii nagu sa ise soovid. “Teisisõnu võid süüa tervislikke toite, kuid lisada neile maitsva šokolaadi või viie tärni restoranitoidu maitse,“ kirjeldas ta. Tema sõnul võib see tehnoloogia kaasa tuua ka revolutsiooni toidukaupluste e-poodides, kus valitud toitu on võimalik enne ostukorvi lisamist maitsta.