Õpilased, ajakirjanikud, ametnikud, teadlased, keeleuuendajad ja kõik teised, kes peavad eesti keeles kirjutama, ei pea enam sõnade korrektsuse kontrollimiseks avama õigekeelsussõnaraamatu (ÕS) elektroonilist versiooni. Eestlasest andmeteadlane Taivo Pungas arendas ÕSis Facebooki juturoboti, mis teeb sõnade kontrollimise senisest veelgi kiiremaks ning mugavamaks.
ÕSroboti proovisimeks alusta temaga vestlust Messengeris(esmakordsel kasutamisel pead oma Facebooki kontoga sisse logima). Mobiiltelefonis Messenger äpis alusta uut vestlust kasutajaga õigekeelsussõnarobot.
Juturoboti arendanud Pungas on töötanud TransferWise’is ning Skype’is ja praegu õpib magistriõppes arvutiteadust ETH Zürichis. Pungas kirjeldab end kui inimest, kellele meeldib asju optimeerida ning keerulisi andmestikke uurida ja visualiseerida.Pungasesõnul on ta Facebooki juturoboti loomisele juba tükk aega mõelnud ning ÕSrobot ei jää kindlasti viimaseks. Järgmisena võtab ta ette keerulisema roboti, mis suudab päris vestlust pidada.
"Juturoboti arendus võttisväga vähe aega. Alustasin Facebooki avaldatud näidisrobotist ja kokku olen robotile kulutanud alla 20 tunni (sh Facebooki lehe, profiilipildi ja veebilehe tegemine).Alates juturoboti avalikustamisest eilehommikul on ~235 inimest robotile saatnud ~650 sõnumit," teatas Pungas.
Tema sõnul oli ÕSroboti arendamiseks kaks põhjust, üks sisuline ning teine tehniline."Sisulise poole pealt: kasutan ÕSi arvutis päris tihti (~10x nädalas), peamiselt blogi kirjutades sõnu järgi vaadates, aga telefonist on seda väga ebamugav teha. Samas oleks ÕS telefonis palju kasulikum ja kuna tegelikult pole erilist kasutajaliidest vaja, sobis chati stiilis liides superhästi. Tehnilise poole pealt: olen tükk aega mõelnud Messengeri juturoboti tegemisele ja alustasin ühe keerulisema tegemist, aga kuna seal on palju tehnilisi väljakutseid, mõtlesin alustada millestki väga lihtsast. See muidugi jätab mulje, nagu see oleks pikalt ette plaanitud otsus, aga tegelikult tuli mulle idee, see tundus äge ja kasulik ja tegin selle lihtsalt ära," arutles ÕSroboti arendaja.
Roboti sihtgrupiks peab ta kõiki, kes on harjunud nutitelefonis kõike tegema. Kui minna veelgi täpsemaks, siis enim Pungase arvates leiab robot enim kasutust õpilaste seas, kel võib sellest olla kasuesseede, kirjandite jakodutööde kirjutamisel.Enne avalikuks tegemist andis ta ÕSrobotit proovidoma 16-aastasele nooremale vennale ja paarile teisele pereliikmele ja lähedasele sõbrale; kõige tugevama positiivse reaktsiooni sai Pungas oma vennalt.