Esmamuljed Fitbiti uuest kellast: vinge ekraan ja korralik ehitus, aga on üks väike probleem

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Fotod: Gregor Sibold

Vajuta siia, et näha kõiki Geeniuse IFA 2017 teemalisi uudiseid

Fitbit tõi IFA messil välja oma uue kella Ionic, mis jätab väga tugeva esmamulje, milles on kõige rohkem “süüdi” ekraan.

Kella väike, 1,47-tolline ekraan on väga ere, selge ja heade värvidega pildiga. Tugeva Gorilla Glass 3-ga kaetud kellaekraani võlusid näitab seade kohe ka ära, sest menüüdes on näiteks treeningu alustamiseks võimalik valida värviliste fotode vahel: jooks, jõutreening, trenažöör, ujumine ja nii edasi.

Tegu on selgelt sportliku profiiliga inimesele mõeldud kellaga, sest suur osa funktsionaalsusest ja uuendustest (näiteks uus vere hapnikusisaldust mõõtev sensor) on mõeldud treeninguteks.

Kella korpus ja kummist rihm tunduvad esmamulje põhjal vastupidavad ja tugevad, nende stiil on samuti pigem sportlik.

Viipemakse kellaga

Üks uuendus võrreldes varasema Fitbit Blaze’iga on see, et kellale saab nüüd panna ka teiste arendajate sihverplaate ja äppe. Valitud riikides, näiteks Saksamaal, on kellas toetatud näiteks “Wallet” äpp. Sisuliselt laetakse sellega kella pangakaardi andmed ja tänu NFC-sensorile saab kellaga teha viipemakseid. Et keegi varastatud kellaga maksma ei hakkaks, on see kaitstud PIN-koodiga.

Mis aga üldkokkuvõttes väga head esmamuljet veidi rikkus, oli mõnede rakenduste ilmselge aeglus. Näiteks oli kellas AccuWeatheri toega ilma äpp, mis näitas antud asukoha (või ka mõne muu linna) hetkeilma ja lähitundide prognoosi. Ainuüksi äpis ekraanipilti kerides hakkis kella tarkvara tõsiselt ja kohati ei suutnudki pilti ette kuvada. Võib-olla on tegu mõne demomudeli või varase väljalaske häirega, mis edaspidi kõrvaldatakse, loodame seda lähemalt pikemas arvustuses kajastada.

Fitbit Ionic tuleb Euroopas müügile hinnaga 350 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.