Euroopa küberjulgeoleku liidrid: krüpteerimine on hädavajalik

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
thales.jpg

Euroopa küberjulgeoleku tööstuse liidrid avaldasid täna soovitused Euroopa küberjulgeoleku poliitika loomiseks, teiste seas on üks kümnestEuroopa liidrist ka Eesti ettevõte Cybernetica.

Mullu loodud gruppi ECIL, mis esindab kogu Euroopa küberjulgeoleku tööstust, kuuluvad nii ITfirmad kui ka auto-, telekomi- ja kosmosetehnoloogiaga tegelevad ettevõtted. Kokku on grupis kümme firmat: Airbus, Atos, BBVA, BMW, Cybernetica, Deutsche Telekom, Ericsson, F-Secure, Infineon ja Thales.

Grupp esitas täna rahvusvahelisel küberjulgeoleku foorumil Euroopa komisjoni volinikuleGünther Oettingerile kuus soovitust, et luua turvalisem Euroopa.

Nii soovitavad tööstusliidrid sisse seada vabatahtliku sertifitseerimise, kus ettevõtted üle Euroopa saaksid standardse sildiga enda küberjulgeoleku võimekust lasta hinnata. Toodete ja teenuste puhul tuleks turvalisust arvestada juba planeerimisel, kriitiliste infosüsteemide puhul peab turvalisus olema algusest peale kohustuslik, mitte hiljem lisatud omadus.Tööstusliidrid tahavad ka, et üle Euroopa kehtiks samasugused mängureeglid andmekaitse ja küberjulgeoleku suhtes, ükskõik, kus ettevõte tegutseb.

Eraldi toonitavad tööstusliidrid andmekaitse olulisust ja rõhutavad, et konfidentsiaalsed andmed tuleb krüpteerida, enam ei piisa neid hoidvate süsteemide kaitsmisest.

Lisaks pooldavad ettevõtted oma valdkonnas konsolideerumist ja üle Euroopa info ja teadmuse jagamise keskuste loomist.

Lille’is toimub täna ja homme rahvusvaheline küberjulgeoleku foorum, mis toob kokku selle valdkonna Euroopa tipud.

Foto: FIC 2016

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.