Facebooki populaarsus Eestis on jõudnud tippu, turundajad peavad hakkama oma plaane ümber tegema

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Mark Zuckerberg, Facebooki asutaja ja juht. Foto: Stephen Lam/Reuters/Scanpix

Eestlastest Facebooki kasutajaid on suurusjärgus 600 000 ning prognooside kohaselt jääb see arv sinna ka pidama ning pole oodata, et eestlastest kasutajate hulk lähemate aastate jooksul kasvaks.

Portaali Statista poolt prognoos (tasuline, maksumüüri taga) näitab, et tänavu on eestlastest Facebooki-kasutajaid umbes 630 000. Tuleval aastal peaks neid olema 640 000 ning siis jääb asi toppama ja kasutajate hulk enam ei suurene.

On siiski võimalik, et kasutajatebaas muutub ehk osad vanad kasutajad lõpetavad Facebooki kasutamise ning mõned uued tulevad juurde, kuid kasutajate arvu üldist suurenemist oodata enam ei ole.

Mida see kõik turundajale tähendab?

Digiturundus OÜ strateeg Veiko Ristissaar sõnas Geeniusele, et säärane prognoos on üheks võimalikuks variandiks, milliseks Facebooki tulevik kujuneb.

Ta lisas, et kasvu aeglustumise põhjuseid võib olla mitmeid, kuid täna on peamiseks mõjutajaks just teised sotsiaalmeediakanalid ja nende võimalused.

“Näiteks Lääne-Euroopas ja USAs on valdav trend, et noored külastavad järjest vähem Facebooki ja veedavad seal aega, kuna muud keskkonnad on muutunud atraktiivsemaks, seal on rohkem funktsionaalsusi või on põhjused mujal,” lausus Ristissaar.

Ta lisas, et see trend on täna juba mõnevõrra jõudnud ka Eestisse, kus noorem sihtrühm vaatab teisi kanaleid, näiteks Snapchati või Instagrami.

Kuna Facebook on Eesti ettevõtete seas populaarseks turunduskanaliks, siis peavad ka firmad oma plaane muutma hakkama. Ristissaar lausus, et lisaks Facebookile tuleb täna otsida ja testida ka alternatiivseid kanaleid turunduse tegemiseks, kuna Facebookist ei pruugi lihtsalt piisata jõudmaks kogu soovitud sihtrühmani.

Turundaja sõnul tuleb sihtrühmani jõudmiseks kasutada koostöös mitmeid kanaleid, näiteks Facebooki, Instagrami, Snapchati ja YouTube’i.

“Lisaks on täna tõusmas järjest rohkem influencerite kanalid, Messenger ja Reddit,” rääkis Ristissaar. “Soovitaks siinkohal uurida nii muu maailma kui ka Eesti kohta tehtud uuringuid ja analüüse, mis näitavad noorte ja teiste sihtrühmade käitumist erinevates kanalites.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.