Fundwise: veel pole teada, kas Skillificu puhul on vaja alustada pankrotiprotsessi

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
maxresdefault_2.jpg

Skillific kogus sel aastal Fundwise'i platvormil pea 90 000 eurot, millest ei piisanud, et äritegevust jätkata. Geenius uuris Fundwise'i tegevjuhi Henri Laupmaa käest juhtunu tausta.

Kas see on esimene teie platvormil rahastatud projekt, mis oma tegevuse nüüdseks lõpetanud?

Fundwise on selle aasta ja nelja kuu jooksul, mil toimetanud oleme, edukalt rahastanud üheksa ettevõtet, kokku on nendesse investeeritud üle 500 000 euro.

Skillific on tõepoolest esimene ettevõte, mis sattus raskustesse ega suutnud piisavalt rahalisi vahendeid leida, et oma toodet edasi arendada.

Kas ja kuidas oleks võinud seda ette näha?

Riskid on sellist tüüpi uutes valdkondades tegutsevate ettevõtetega paratamatud ja idufirmadel on raha kaasamise faasid selgelt defineeritud ja kõigil neist tuleb varem või hiljem ületada the Valley of Death. Fundwise’i visioon ja eesmärk on suurendada kapitali kättesaadavust ja ettevõtjate eduvõimalusi. Mõned neist põlevadki heleda leegiga ja see on ka statistiliselt teistes riikides ja kauem tegutsenud platvormide järgi vaadateski oodatav. Skillificul olid kõik eeldused eduks olemas – tugev tiim, kes investeerisid ka ise ettevõttesse. Nende 4,5 aasta jooksul, mil ideest reaalse tootearenduse ja ärini jõuti, saavutas Skillific erinevatel konverentsidel ja pitchimisvõistlustel häid kohti ning ära märkimist. Fundwise oli Skillificu jaoks vaid üks raha kaasamise koht, investeeringuid saadi ka mujalt, meie kaudu investeeris neisse ka näiteks väga kogenud ettevõtja ja investor Sonny Aswani.

Mis saabneist inimestest, kes investeerisid Skillificusse Fundwise kaudu? Saavad nad midagi tagasi või jäävad kõigest ilma?

Hetkel ei ole veel lõplikku selgust, kas vajalik on ka Skillificu pankrotiprotsessi algatamine. Ettevõtte kaasasutaja ja juht keskendus viimased kolm kuud aktiivselt tegevuse jätkamise võimalustele. Ja praegu tegeleb ta võimaluste kaardistamisega seoses Skillificu intellektuaalomandi müügiga, et katta ettevõtte kohustused ja ettevõte ilma pankrotiprotsessita likvideerida.

Arvestades Skillificu juhtumit, mida peaksid projektidesse investeerijad meeles pidama?

Fundwise on alati tegelenud investorite harimisega ja ka riskidega seonduvalt hoiatanud. Nii nagu näeb ette hea tava kogu maailmas, soovitavad kõik osaluspõhise ühisrahastusega tegelevad ettevõtted investoritel oma riske maandada. Riskide maandamine seisneb rahaliste vahendite hajutamises mitme investeeringu vahel eesmärgiga riske vähendada.

Ühisrahastusplatvormide kaudu peaks investeerima ainult osa oma vabadest vahenditest, tasakaalustades seda aktsiate või investeeringutega teistesse suurema likviidsusega vahenditesse.

Foto: Skillific

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.