Uudis

Geenius Berliinis: Eesti ettevõtted soovivad tervishoiumessil oma pädevust tõestada

p1012858.jpg

Berliinis on käimas suur tervishoiutehnoloogia mess conhIT 2016, kus on esindatud ka Eesti meditsiinialase tegevusega ettevõtted.

Eesti ettevõtetest on messil esindatud Helmes, Hansasoft, Nortal , Medisoft ning Connected Health klaster, kel kõigil on soov oma kogemusi jagada ja oma lahendusi tutvustada.

Hansasofti esindaja selgitas Geeniusele antud intervjuus, et nende eesmärgiks on messil näidata oma e-teenuseid ning saada messilt kogemusi. Samuti otsib Hansasoft messilt endale koostööpartnereid:tarkvarafirmasid ning Saksamaa e-teenuste arendajaid.

Hansasoft tutvustab messi külastajatele enda apteegitarkvara, apteegiinfo ning hindade portaali ning jagab kogemusi e-retsepti arendamise kohta.

Helmes soovib messilt eelkõige saada kogemusi, kuna messid ei ole nende tavapärane turunduskanal ning tuleb uurida, kas kanal on neile sobilik või ei.

Ühtegi konkreetset toodet Helmes sel korral ei tutvusta, vaid pigem jagavad nadenda ja oma meeskonna kogemusi. "Soovime tõestada, et meil on väga hea visioon, väga hea kogemus ja väga hea meeskond, millega aidata maailmas valdkonnaliidreid oma uute e-teenuste lahenduste arendamisel," selgitas Helmesi esindaja.

Connected Health klastri juhi Külle Tärnovi sõnul on Eesti e-tervise valdkonnaga tegelevatele ettevõtetele Saksamaa turg suur. Tärnov pidas messil osalemist oluliseks just seetõttu, et Eesti ettevõtted saaksid olla Saksamaa turul õigel ajal, enne kui e-tervise teenused ja tooted seal laiemalt kasutusse jõuavad.

"Tahame juba praegu sõlmida seal olulisi sidemeid ja võita usaldust. Meie ettevõtted suudavad teha igati turvalisi e-tervise valdkonna lahendusi ja seda peame ka Saksa partneritele ja turule tõestama,"selgitas ta.

EASi korraldatud Eesti ühisstendi projektijuhi Karin Alliksaare sõnul töötavad nad Saksamaal selle nimel, et võtta vastu e-tervise seadus.

"Siiani on e-tervise teenused siin just sel põhjusel vähe levinud. Seaduse vastuvõtmine oleks suur samm turu avanemise suunas ja suurepärane võimalus tervishoiualase infotehnoloogia vallas tegutsejatele ka väljastpoolt Saksamaad,"ütlesAlliksaar.

Messi algustundidel peetud pressikonverents näitas selgelt, et messi korraldajad on eestlaste kohaloleku üle uhked. Lisaks eestlastele on messil esindatud veel mitmed teised riigid, kuid eesti kohalolek pälvis messitutvustustel eraldi mainimist.

ConhIT on tervishoiualase infotehnoloogia erialamess, mis 2016. aastal toimub juba kümnendat korda. 2015. aasta messist võttis osa 388 eksponenti 14-st riigist ning messi külastas 7464 inimest. Sel aastal on mess veelgi suurem ning kohal firmasid nii Saksamaalt, Eestist, Šveitsist kui ka mujalt riikidest.

Ajakirjaniku resikulud katab messi korraldaja Messe Berlin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.