Uudis

Gemalto: teeme Eesti ID-kaardi turvariski lahendamisel riigiga aktiivset koostööd

Gemalto kontor. Foto: Peter Dejong/AP/Reuters

Gemalto gruppi kuuluv Trüb Baltic AS teatas, et firma teeb kõik, et pakkuda kõikvõimalikku tuge riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhitavale töörühmale, et lahendada 5. septembril 2017 avalikustatud Eesti ID-kaardi võimalik turvarisk.

Gemalto kaasati koheselt töörühma ning ettevõtte analüüsib juhtumit koostöös kolmanda osapoole, kõnealuse turvakomponendi tootjaga. Gemalto jaoks on prioriteediks ID-kaardi turvariski lahendamine ning ID-kaartide õigeaegse ja professionaalse tootmise tagamine.

Vaatamata eelnevale jätkab Gemalto Tallinna halduskohtus politsei- ja piirivalveameti poolt langetatud otsuse vaidlustamist hankes, mis hõlmab Eesti ID-kaardi toomise, personaliseerimise ja sertifitseerimise teenust aastateks 2019 – 2023. Peale PPA 26. aprilli 2017 otsuse põhjalikku analüüsi otsustas Gemalto 29. mail 2017 kasutada oma seaduslikku õigust hanketulemuse vaidlustamiseks.

Gemalto on maailma juhtiv digiturvalisuse ettevõte, mis pakub identifitseerimislahendusi peamiselt valitsustele ja pankadele. Gemalto 2016. aasta käive oli 3,1 miljardit eurot. Ettevõttel on kliente enam kui 180 riigis, 15 000 töötajat ning 30 teadus- ja arenduskeskust üle maailma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.