Meil on õigusriik ja isegi kui meile seaduse mõte ei meeldi, siis see ei tähenda, et seda võiks lihtsalt ignoreerida. Seepärast räägibki loomeinimesi esindav jurist väga täpselt, et nemad nõuavad raha möödunud aastate ebaõigluse eest ja üldse ei lasku arutellu, kas asi on ka sisuliselt õiglane või ei.
Iganenud arusaam, küsige Vaiko Eplikult
Sest igaüks, kes hakkab asja sisusse süüvima, saab aru, et ega see ikka õige asi ei ole. Esiteks on see iganenud.
See, et me oleme tulnud kassettide ja CD-plaatide ajastust kõvaketaste ja välkmälude ajastusse ei tähenda, et muutunud on ainult tehnoloogia. Ei, muutunud on ka inimeste käitumine.
Rääkisin selle loo tegemiseks ühe Eesti muusikatööstuse võib-olla kõige paremini informeeritud inimesega, kes ütles, et näiteks just viimasel aastal on Spotify kasutus Eestis tohutult kasvanud.
Ja üle juba üle poole Eesti Spotify-kasutajatest maksavad selle eest kuutasu, mitte ei kuula muusikat tasuta koos reklaamidega.
Väga kõva sõna ja ainus põhjus, miks seda suurema kella külge ei saa panna, on lepingute konfidentsiaalsus. Võib-olla avaldab selle statistika Spotify ühel hetkel ise, aga praegu ei saa asja tundvad inimesed seda avalikult välja öelda.