Sülitan kolm korda üle õla ja ütlen, et vist tundub, et kui hästi läheb, siis võib juhtuda, et pandeemia hakkab läbi saama. Apple aga toob nüüd kohe, kaks aastat pärast kogu selle jama algust välja uuenduse, mis võimaldab iPhone’i näotuvastusega avada ka nii, et mask on ees. Kaks aastat on tulnud avalikus kohas parooli sisse toksida ja nüüd siis enam mitte? Aga võib-olla meil «veab» ja maskikohustus jätkub veel pikka aega, nii et me saame seda uuendust ikkagi täie rauaga kasutama hakata.
Sõrmus või kell?
Olen nüüd juba mõne nädala elanud harjumuspärase nutikella või aktiivsusmonitori asemel Oura nutisõrmusega. Plussid: mõõdab und, pulssi, liikumist ja muud säärast, aku kestab neli-viis päeva, on kerge kanda. Miinused: maksab üle 300 euro, ekraani pole ja helistamisest märku ei anna, äpp tahab kõigi andmete näitamiseks ka kuutasu saada ning teatud olukordades jääb sõmus ette, näiteks jõusaalis kangi tõstes.
Miljard siit, miljard sealt
Microsoft ostab 69 miljardi eest mängufirma Activision Blizzard. Sony ostab seepeale 3,6 miljardiga mängutegija Bungie. AMD maksab kiibifirma Xilinx eest 50 miljardit. NVIDIA tahtis protsessorifirma ARM osta 40 miljardi eest. Kas selles kümnete miljardite sajus keegi enam veel mäletab, et Google maksis YouTube’i eest 1,65 miljardit, mis tundus omal ajal röögatu summa, ja Instagrami eest maksis Facebook ainult 1 miljardi?
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.
See lugu ilmus ajakirjas Digi nr 203, märts 2022
Kõik selle ajakirja lood