Ukraina sõda on pannud nii Lääne kui ilmselt Hiina ja muudki riigid aru saama, kui palju me tänases kõrgtehnoloogilises maailmas üksteisest sõltume. Enamik väärtuslikest mikrokiipidest toodetakse praegu Aasias, samas tulevad tarkvara patendid ja palju muud tehnoloogiat USA-st. See, kuidas USA Huaweid pitsitas ja praegu Venemaale nii tarkvara kui riistvara alal embargosid kehtestab, on üks näide. Samas teeb paljusid murelikuks küsimus, et mis siis, kui Hiina Läänega samamoodi teeb ja näiteks iPhone’ide tootmine lakkab. Ilmselt hakkame lähemal ajal nägema tehnoloogilist võidurelvastumist.
Mac Studio
Märtsikuisest Apple’i üritusest oodati igasugu asju, aga neid ei tulnud. Tuli hoopis asi, mida eriti keegi ei osanud oodata – Mac Studio lauaarvuti. Väliselt on see nagu pontsakas Mac Mini, aga sisult kõige võimsam arvuti, mida Apple praegu toodab. Vähe sellest, see on vist üks võimsamaid lauaarvuteid, mida üldse osta saab. Tõsine üllatus Apple’ilt ja rasket rauda vajavad loovisikud kindlasti rõõmustavad.
Apple’i kuvar
Segasemad lood on Apple’i kuvariga Studio Display, mis ka samal üritusel välja kuulutati. Ühest küljest on tegemist ühega väga vähestest ekraanidest, mis pikslitiheduse mõttes Apple’i arvutitega veatult kokku sobib, aga samas kurdavad testijad, et ligi 2000 euro eest saab keskpäraste näitajatega paneeli, mis peaks maksma vaid mõnisada eurot, ja et veebikaamera on ülikehv.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.
See lugu ilmus ajakirjas Digi nr 204, aprill 2022
Kõik selle ajakirja lood