Uudis

Inteli tähtsas protsessoriseerias ilmnes viga, mille tõttu need võivad surra 18 kuu jooksul

intel_atom_2009.svg_.png

Intel on oma Atom C2000 kiibiseeria juurest leidnud olulise vea, mille tõttu võivad need 18 kuu möödumisel töö lõpetada. Probleemi tõttu võivad katki minna ka mitmete teiste tootjate seadmed, kirjutab The Register.

Intel Atom C2000 seeria näol on tegemist ettevõtte protsessoritega, mida kasutatakse paljudes seadmetes, mis ei nõua liialt palju jõudlust. Laias laastus on Atomi näol tegu Inteli kõige tähtsama protsessoriga millega konkureerida miljonite teiste mobiiliseadmete ja madala energiatarbega seadmete protsessoritega. Atomi seerias ilmnenud viga teebInteli keerulist positsiooni turul veel raskemaks.

Ettevõtted, mis antud protsessoreid kasutavad, on näiteks Aaeon, Dell, HP, Infortrend, Lanner, NEC, Newisys, Netgate, Netgear, Quanta, Supermicro, Synology ning ZNYX Networks. Protsessorid on muuseas kasutuses ka mitmete tootjate koduserverites, ruuterites ning modemites.

Cisco ruuterid, mis kasutavad samuti antud Inteli protsessoreid, võivad ettevõtte sõnul töötamise lõpetada umbes 36 kuud pärast.

Tootjad ning Intel tegelevad probleemile lahenduse leidmisega.

Foto: Intel

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses