Tihti püüab mõni “pumpaja” veenda oma kamraade ostma mõnda tundmatut täheühendit: TRX, POE, ICN, NEO, ADA. Mõnikord maskeeritakse see erakordse siseinfo taha, mille ajel peaks just seda praegu ostma. Kõigi nende puhul on ühine nimetaja, et viimaste päevade ja nädalatega on nende kurss kurvalt alla vajunud ja kellelegi kõva kahjumi toonud. Vahel tunnistab mõni ettevaatlikult, et ostis turu tipust väärtusetut münti ja küsib nõu. “Hoian või müün maha?”
Üldiselt on aga meeleolud kõrged ja tuju ei riku miski. Küsitakse üksteise päritolu, pumpajaid on Indiast, Brasiiliast, Türgist, tihti korduvad arengumaade nimed.
“Mul on unistus, et ühel päeval võivad kõik rahvad tulla kokku ühte Telegrami kanalisse pumpama, olgu nad valged, mustad või aasialased,” viskab Hakan nalja Martin Luther Kingi tsitaadiga. Rahvas reageerib kiitusega.
Harva julgeb mõni isegi kogu tegevuse küsimärgi alla seada. “Kas see, mis me teeme, on ikka seaduslik?” Kiiresti kustutatakse kõik südametunnistuse piinad ja öeldakse, et “krüptos pole reegleid”, “kõik teevad seda”, “mis on halvim, mis juhtuda saab?” ja nõnda edasi.
Jutule paneb punkti Crypto Saviouri nime taha peituv tegelane, kes ütleb: “Unusta ära, kas see on legaalne või ei. Me oleme siin lihtsalt selleks, et raha teha.”
4. See päev saabub…
Grupi administraatorid, kes muidu püsivad vakka, aktiveeruvad etteseatud tähtaja lähenedes. Lõpmatutes kordustes, et 5000-pealine distsiplineerimatu kari spekulante aru saaks, käiakse üle börs (mis võib olla Bitfinex, Kraken, Binance, Bittrex või muu taoline) ja et kaubeldakse Bitcoinides. Ja umbes miljon korda vastatakse küsimusele “mida pumpame?” vastusega, et me avaldame selle alles viimasel sekundil.