On see teenus, platvorm või toode?
Me oleme teinud tarkvaralise tööriista, mis võimaldab analüüsida väga erinevaid, peamiselt suuremahulisi masin-genereeritud andmeid. Need võivad olla näiteks teenuste logid või sensorite ja IoT seadmete loodud andmed. Ja seda saab klient kasutada nii oma keskkonnas kui ka pilves.
Võtame näiteks logifailid, mis on väga levinud näide. Meie suurim vahe konkurentidega, kes pakuvad logidest otsimise või logianalüütika vahendeid, on pisut tehniline, aga oluline. Meie ei eelda, et klient peaks logid importima või konverteerima mingisse tootjapõhisesse formaati. Kohe, kui andmed tekivad, on need reaalajaliselt keerulistes analüüsides kasutatavad. See on suurim erinevus alternatiivsete lahendustega.
Kas see tähendab, et säästate lihtsalt ühe importimise?
Kõige tähtsam asi selle juures on operatiivsus: igal ajahetkel, kui andmed on kuskil olemas, saab neid analüüsida. Kohe kui tekib vajadus, et andmetest on vaja midagi teada saada, siis saab nullettevalmistusega resultaadi kätte. Jutt käib üksikutest minutitest.
Teistes lahendustes, kus tuleb importida, peab ette välja mõtlema selle, millised andmed on olulised analüüsi jaoks ja millised mitte.
Küberturvalisuses, mis on üks väga suur valdkond meie toote jaoks, on seoses sellega üks paradoks. Kui ettevõte hakkab otsustama, millised süsteemid ja logid on kõige tähtsamad ja millised vähem, siis juhtub tõenäoliselt nii, et need tähtsad süsteemid on ka paremini turvatud. Nende süsteemide logid imporditakse kuhugi tsentraalsesse süsteemi, et neil silm peal hoida. Ja nii on intsidendi tõenäosus neis süsteemides väiksem. Aga kui ettevõte häkitakse ära ja tullakse sisse vähemtähtsa süsteemi või rakenduse kaudu, siis sa oled “pime”, sa ei saagi teada, mis juhtus, või on vaja palju aeglast käsitööd.