Uudis

Kuidas muusika telefonist autokõlaritesse saada?

road-people-street-smartphone.jpg

Mitmetes uutes autodes on võimalik oma nutiseade Bluetoothi või juhtme abil autoraadioga ühendada ning telefonist endale meelepärane muusika autokõlaritesse edastada. Aga vanemate autode omanikud võivad sellisest luksusest vaid unistada.

Siiski on paar viisi, kuidas suvel oma vana neljarattalise sõbraga päikeseloojangusse sõita ja selle juurde telefonist muusikat kuulata.

Tee oma "raadiokanal"

Pea igas suuremas poes müüakse seadet, mille saab panna auto sigaretisüütajasse ning oma telefoni sellega ühendada, seda kas juhtmega või Bluetoothi abil. Seade hakkab edastama oma "raadiokanalit", mille saab autoraadioga kinni püüda. Seejärel on vaja vaid telefonis muusika käima panna ning see hakkab kostuma autokõlaritest.

Sisuliselt muudab see autokõlarid tavalisteks Bluetooth-kõlariteks, kuid raadiosagedusel leviva muusika helikvaliteet pole muidugi väga hea.

Hands-free süsteem

Mitmed autotöökojad pakuvad võimalust lisada autole hands-free süsteem, mis lubab autos telefoniga rääkida ilma, et selleks peakskasutama käsi. Nende süsteemiga on tihtipeale võimalik kuulata ka muusikat.

Need seadmed pakuvad töökindlamat lahendust, kui supermarketist ostetud Bluetooth-liides, kuid samas on need ka märksa kallimad ning nende paigaldamine on keerulisem.

Bluetooth-kõlar

See on ilmselt üks kõige lihtsamaid variante. Leia omale meelepärasest elektroonikapoest kõige odavam Blueooth-kõlar, aseta see tühjale istmele ning ühenda see oma telefoniga. Saad muusikat kuulata nii autos kui ka rannas, sest kõlari saab kätte haarata ning endaga kõikjale kaasa võtta. Miinuseks on see, et stereoheli jaoks vajad rohkem kõlareid.

Kasuta lihtsalt telefoni

Kui telefoni kõlarist tuleb piisavalt kvaliteetne heli, siis on alati võimalik lihtsalt telefonist muusika mängima panna ning sellega leppida. Ei ole vaja ühtegi lisavidinat, kuid heli ei ole nõnda vali ning kvaliteet võib kannatada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.