Kuueaastane laps tegi nutikellaga häirekeskusesse paari tunniga 60 libakõnet

Laps ja nutikell. Foto on illustratiivne.Shutterstock

Lääne-Harju politseijaoskond jagas ühismeedias õpetlikku lugu, et lapsele nutiseadet ostes peaks ühtlasi ka selgeks õpetama, milleks on mõeldud hädaabinumber ja millal seda kasutama peaks.

Politsei sõnul sai häirekeskus nimelt kolme tunni jooksul 60 libakõnet ning hiljem selgus, et selle taga oli üks kuueaastane laps.

“Selleks polnud palju vaja,” kirjutab politsei. “Kõigest üks nutikell, mille tänapäevased lapsevanemad tellivad oma lastele, et teada, kus lapsed asuvad. Lapsevanem saab ise kella peale helistada, aga lapsel on võimalus valida vaid hädaabinumbrit.”

Politsei tabas libakõnede tegija kella positsioneerides. “Kõnede tegijat otsides sõitis patrull piirkonnas oleva lasteaia juurest mööda ja politseinikud märkasid, et neid nähes hakkasid lapsed käituma ärevalt. Seisma jäädes ja küsides, kes politseisse helistas, näitas tosin näppe ühe poisi suunas.”

Politsei sõnul sai lastele ka ühtlasi selgitatud, et hädaabinumber pole naljategemise koht. “Soovitame vanematel üle rääkida nalja tegemise piirid oma lastega. Libakõnedega võetakse ressurssi ära nendelt, kes on tegelikult hädas ning vajavad politsei sekkumist,” kirjutas Lääne-Harju jaoskond.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.