Tegelikkuses aga ei vastuta Eesti lennujuhid vaid siia maanduvate lennukite eest, vaid hoiavad silma peal ka kõikidel teistel lennukitel, mis Eesti õhuruumi läbivaid ja selliseid lende on äärmiselt palju. Teiste seas läbivad meie õhuruumi ka pea kõik lennud, mis tulevad lõunakaartest ja maanduvad Helsingis. Arvestades seda, kui väike on vahemaa Eesti ning Soome vahel, on Eesti lennujuhtide tööks ka need lennukid Soomes maandumiseks õigesse ja ohutusse järjekorda seada.
Kuid selleks, et lennukeid maa pealt juhendada, peab olema koht, kust seda teha. Selleks on lennujaama kõrval olev keskus, mille üheks osaks on silmatorkav torn ja üks väga oluline saal.
Tornis olev inimene vastutab lendude eest, mis on parasjagu Tallinnas maandumas või õhku tõusmas. Lisaks sellele annab torn juhiseid ka autodele, mis mööda lennujaama ruleerimisteid või lennurada sõidavad.
Suures saalis istuvad inimesed aga panevad Tallinnasse saabuvad järjekorda ja hoolitsevad ka väljuvate lendude ohutuse eest, teised aga kontrollivad kõiki ülejäänud lendusid, mis on Eesti õhuruumis kõrgemal, kui umbes 3 kilomeetrit. Eesti õhuruum on lennujuhtide vahel jagatud sektoriteks ning iga sektori eest võib vastutada kuni kaks inimest. Üks lennujuhtidest tegeleb sellega, mis toimub hetkel ja suhtleb pilootidega raadio teel, teine aga vaatab mõned minutid ette ning suhtleb naabersektoritega, kandes hoolt selle eest, et veel sisenemata lennukite teekond läbi tema sektori kulgeks võimalikult ohutult ja lihtsalt.
Kõik see toimub pingsalt arvutiekraane jälgides ning raadiosaatja teel pilootidega ja telefoni teel naabritega suheldes.
Äärmiselt pinget pakkuv töö, kuid õiglane palk
Nagu võib ette kujutada, on selline töö stressirikas. Igal hetkel on lennujuht vastutav sadade inimeste elude eest, seega ei saa tähelepanu ekraanidelt hetkekski kõrvale pöörata. Sellest tulenevalt ei saa lennujuhid järjepanu ka väga pikalt töötada ning iga töösessiooni vahele peab jääma piisavalt aega, et end välja puhata ning mõtted mujale viia.