Tele2 juht peab seda oluliselt säästlikumaks ning jagamine toob klientidele oluliselt madalama hinna ja suurema katvuse. Ta lisas, et selline sageduste viilutamine tõstab kulusid ja pole kliendisõbralik.
Elisa: amet tegi ilmse viite Levikomile
Elisa Eesti juht Sami Seppänen leiab aga, et konkurentsiameti esitatud seisukohtadega saab vaid nõustuda, sest erinevate variantide kaalumine on ainuõige viis Eesti tarbijate huvides parima sagedusjaotuse leidmiseks.
“Muuhulgas märgitakse ära alternatiivsete jaotuste puhul oluline oht, kus kallim loa maksumus kandub üle sideteenuste hinda. Kuna praegune turukonkurents võimaldab eestlastel kasutada Euroopa Liidu üht soodsaimat andmesideteenust, käiks taoline areng Eesti tarbijate huvidele valusalt vastu,” ütles ta.
Seppäneni sõnul on kokkuvõtvalt on arusaadav ja mõistetav, et konkurentsiamet annab soovitusi, ent võtab sagedusala korralduse osas neutraalse positsiooni, sest sagedusala korraldus ei ole nende vastutusala.
“Ent seisukoha võtmist initsieerinud Levikomi avaldust silmas pidades on vast kõige tähtsam fakt, et konkurentsiamet ei tuvastanud ühtegi majandusministeeriumi poolset konkurentsitingimuste või muud rikkumist ega konkurentsiprobleemi, samuti ei antud konkreetset käitumisjuhist,” lisas Seppänen.
“Mis puudutab Levikomi, siis võttes arvesse viimasel ajal ilmunud uudiseid nende ebaregulaarset arvete ja isegi töötajatele palkade maksmist, on konkurentsiameti poolt tehtud ilmne viide ka neile lõigus (lk 2), kus öeldakse, et kõik teoreetilised pakkujad ei kavatsegi tegelikult omandatavat luba kasutada, vaid võivad soovida seda osta edasimüümise eesmärgil. Olukord, kus spekuleerija tõttu jääksid kaotajaks Eesti inimeste huvid, oleks nigel,” lisas ta