Esmamuljed: LG uus G6 on kinoformaadis ekraaniga, alles jäi lainurkkaamera

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
LG G6. Foto: Gregor Sibold

LG tutvustas äsja Barcelonas toimuval Mobile World Congress messil selleaastast lipulaeva LG G6, mis Geeniuse esialgse kogemuse põhjal paistab olevat möödunud aasta G5 mudelist peajagu üle.

G6 peamiseks võluks selle ekraan ning selle suhestumine ülejäänud korpusega. Telefonil on 5,7-tolline ekraan, kuid erinevalt teistest tootjatest see 18:9 ekraanisuhtega ehk tavalisest piklikum. LG ise kutsub seda FullVision ekraaniks.

Filmidest tuttav ekraan

Säärane ekraanisuhe on mobiilimaastikul haruldane, kuid siiski kasutatakse seda filmitööstuses. LG sõnul on juba praegu 18:9 formaadiga filme ja sarju ning peagi jõuab see ka Netflixi ning Amazoni teenustesse. Samuti toetavad seda juba ka mõned mängud.

LG G6
LG G6 esitlus Mobile World Congressil Barcelonas. Foto: Josep Lago/AFP/Scanpix

Siiski ei muuda piklik ekraan seadet kuigi palju suuremaks, kuna LG on suutnud vähendada ekraani ümbritsevad mustad ääred pea olematuks. Seadme alaosas olev „lõug“ on siiski jäänud üsna suureks, mis on LG sõnul seal selleks, et telefoni mugavamalt liikumise ajal kasutada.

Huvitaval kombel on LG kaotanud seadme tagaosast sõrmejäljelugeja lähedalt kaks füüsilist nuppu, mille abil sai varem telefonis mugavalt navigeerida. Need on küll asendatud ekraanil olevate nuppudega, kuid siiski teeb see kasutuskogemuse algselt veidi harjumatuks.

Tagaküljel on ikka kaks kaamerat, üks neist lainurk

G6-l on ekraani resolutsiooniga 2880×1440 pikslit, telefoni aku suur 3300 milliampertunnine, muutmälu on 4 GB ning tööd teeb Snapdragon 821 kiibistik. Seadme tagaküljel on sarnaselt eelmise aasta mudelile kaks kaamerat, millest üks on harilik, kuid teine lainurkkaamera, mille vaataulatus on 125 kraadi.

Nii põhi- kui ka lainurkkaamera on 13-megapikslised. Lainurkkaamera leiab ka seadme esiküljelt, kuid selle näol on tegemist 5-megapikslise pildistamisvahendiga.

Foto: Gregor Sibold

Seade kasutab laadimiseks USB-C liidest, millele lisaks võib telefoni ülaosast leida ka kõrvaklapipesa. G6 on ka vee- ning tolmukindel.

Esmamuljed: piklikum ekraan ei torka kohe silma

Geeniusel oli võimalus uue seadmega ka lühidalt tutvuda ning lühikese katsetusaja põhjal võib öelda, et piklikum ekraan seadme kasutuskogemust liialt drastiliselt ei muuda. Kuigi ekraanile mahub nüüd piklikel lehtedel veidi rohkem sisu, ei ole see kogus nõnda märkimisväärne, et asjatundmatum inimene seda märgata võiks.

Ekraani värvid tunduvad kirkad ning ekraan terav.

Siiski on LG hästi hakkama saanud seadme füüsilise suuruse kontrolli all hoidmisega ning kuigi telefoni esikülge kaunistab suur ekraan, ei tundu seade käes liialt kobakas ning on vajadusel kasutatav ka vaid ühe käega. Lisaks ei saa jätta ka mainimata, et LG on tabanud kümnesse seadme üldise disainiga.

G6 töötab kiirelt ning esmase proovimise jooksul kordagi ei takerdunud. Samuti tunduvad igati võimekad ka seade tagaküljel olevad kaamerad, kuid põhjalikuma hinnangu nende kvaliteedile saab anda pärast põhjalikumat testimist.

Siiani pole veel teada, kui palju G6 maksma hakkab ning millal see müügile jõuab. Siiani pole teada ka informatsiooni, kas LG plaanib G6 mudeliga Baltikumi turule naasta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.