Millega on tegu? See on klassikaline “tulistamine”, aga seejuures piisavalt multikaliku välimusega. Fortnite’is ei pritsi ülirealistlik veri ega purustata liigeseid, vaid tegelased kulistavad võlujooke ja maailm on imevärviline. Elevust lisab väike nõks: ühel kaardil tegutsevad koos kuni 100 mängijat ja kaart jääb minut-minuti haaval väiksemaks. See surub mängijad pidevalt üksteise poole ja tekitab tempot, elevust, üha kasvavat pinget.
Edu taga on ka see, et Fortnite on väga “sotsiaalne” mäng. Sa ei mängi kunagi arvuti vastu, vaid alati päris inimestega. Sa saad oma isikupära väljendada tegelase välimuse, eriliste tööriistade või tantsuliigutustega.
Kõik need asjaolud on Fortnite’i teinud järjekordsest “tulistamisest” ülimenukaks popkultuurinähtuseks.
Heh, isegi Saksamaa koondis jalgpalli MM-il mängis hotellis öösel kella neljani Fortnite’i, nii et meeskonna bossid pidid wifi välja lülitama.
2. See jõudis maailma populaarseimale seadmele
Mängukonsoolid, millega Fortnite’i seni on saanud mängida, on levinud, aga ikkagi suhteliselt vähe. Mängukonsoolid on kodus neil, kes tõesti fännavad mängimist. Kõige levinuim arvutusseade praegusel ajastul on nutitelefon. Ja mitte igasugune, vaid Androidi opsüsteemiga telefon. Nende täpset arvu ei tea keegi, aga üldine koondstatistika ütleb, et Androidiga telefonide hulk küündib üle 2 miljardi.
See on ka põhjus, miks Androidi-mängud on arvuliselt üüratult populaarsemad. Igaüks, ole sa peaminister, ehitaja või koolijüts, võib võtta taskust telefoni ja seal natuke mõnda mängu plõksida. See on põhjus, miks mängud nagu Angry Birds ja Candy Crush on muutunud ülipopulaarseks.