Miks tagauks ei tööta: ühe “võtmega” saab avada 100 miljonit Volkswageni autot

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
vw-large_transpjliwavx4cowfcaekesb3kvxit-lggwcwqwla_rxju8.jpg

Värskest uuringust selgub, et pea iga Volkswageni gruppi kuuluv sõiduk, mis on toodetud alates aastast 1995, võib osutuda varastele kergeks saagiks, kuna puldiga uste avamise süsteemi on võimalik kergelt väärkasutada.

Birminghami ülikooli uurijad ning Saksa inseneribüroo Kasper & Oswald avastasid, et süsteem, mis lubab juhtmevabalt puldi abil Volkswageni auto uksi avada, ei ole nii turvaline, kui arvatud. Vargad saavad odava raadioseadme abil signaali kinni püüda, salvestada ning seda oma huvides ära kasutada.

Selleks, et võõras saaksautoukse avada, peabta kätte saamakaks krüptovõtit.Üks neist on iga auto kohta unikaalne ja selle saab salvestada näiteks konkreetse auto puldi signaali pealt kuulates. Teine krüptovõti on aga nn jagatud võti, see tähendab, et Volkswagen on ligi 100 miljoni sõiduki sisse programmeerinud täpselt sama võtme.Uurijad märgivad, et Volkswageni koodi ei ole võimatu saada, kuid nad ei avaldanud täpselt, kuidas nad selle kätte said. Seejuures auto omanik ei ise aga ei näe mingit infot, et tema pulti on kopeeritud. Kopeerija peab siiski autole piisavalt lähedal olema, et puldist tuleva signaali maksimaalselt 91meetri kauguselt kinni püüda.

Probleemseid sõidukeid on umbes 100 miljonit ning nendeks on nii Volkswagenid, Audid kui ka Škodad, kirjutabWired.

Muu hulgas näitab see uudis, kui ohtlik on "tagaukse" ehk korduva kõikidele seadmetele sobiva krüptovõtme kasutamine, sest kui see ühe korra lekib, on ohus kõik seadmed.

Foto: VW

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.