Rahandusministeeriumi peaspetsialisti Kristina Haavala sõnul on rakendus arendatud omavalitsuste soovil ja initsiatiivil, et teated jõuaksid mobiilsete seadmete kaudu heakorraprobleemide eest vastutavasse ametkonda.
“Pärast teavituse saatmist edastatakse teade vastavalt omavalitsuste piiridele, probleemi asukohajärgse omavalitsuse infomeilile. Juhul kui probleem asub riigimaanteel, siis edastatakse teade automaatselt maanteeametile. Omavalitsus või maanteeamet saab meilile tulnud teavituses probleemi kirjelduse, asukoha koordinaadid, foto, teavitaja kontaktid ning lingid, millega teate saaja saab võtta teate teadmiseks või anda teavitajale tagasisidet,” kirjeldas Haavala.
Teate edastamisest jääb jälg ka riigi dokumendivahetuskeskusesse DVK, mille haldaja on riigi infosüsteemi amet. 2017. aastal saadeti teavituse vahendusel ca 3000 teavitust. Haavala sõnul edastatakse päevas keskmiselt 7–12 teavitust.
Äppi sisestatud info on omavalitsusele vaid teavituseks
Kuigi võiks eeldada, et äpi kaudu edastatud informatsiooni võetakse tõsiselt ning sellele reageeritakse kiirelt, on tegelikult hoopis tegu informatiivse teatega, millele reageerimisel ei kehti ühest korda.
“Rakenduse kaudu edastatud probleeme käsitletakse teavitusena. Omavalitsus või maanteeamet reageerib teadetele vastavalt enda sisekorrale või kehtestatud prioriteetidele.”
Kogu lahenduse väljatöötamine maksis 18 840 eurot ning viimati uuendati “Anna teada” äppe 2015. aasta oktoobris.