“Kaasatavatel asutustel oleme palunud oma esindajad valida nädala jooksul ja pärast seda saab töörühm ametlikult vormistatud ning tööd alustada,” ütles Rikk. “Kuna küberohud arenevad pidevalt ning kuna meie minister vastutab riigis küberturvalisuse eest, siis on tema kohus hoolitseda selle eest, et Eesti üks olulisemaid süsteeme oleks ajakohane, piisavalt läbipaistev ja maksimaalsel võimalikul kujul kaitstud.”
Minister Kingo algatusel on töörühma nimetatud ka riigi infosüsteemi amet (RIA), mille peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal Andrus Kaarelsoni sõnul kuulsid nad töörühma loomisest samal päeval, mil uudis tuli avalikuks.
Päev enne töörühma koostamise uudist külastas minister RIA-t, kus talle tutvustati ameti tööliine, ülesandeid ning räägiti küberturvalisuse ja elektroonilise identiteedi teemadel.
RIA on valmis e-valimistele uusi teste tegema
Kaarelsoni sõnul lööb RIA hea meelega kaasa töörühmas, et veenduda taas e-valimiste turvalisuses ja teha ettepanekuid, kuidas e-valimisi veel paremini korraldada ning see protsess inimeste jaoks selgemaks muuta.
“Valitsus on ka varem öelnud, et e-valimiste turvalisus ja korraldus tuleb üle vaadata ning RIA on algusest peale olnud valmis sel teemal arutlema ning viima läbi uusi teste,” sõnas Kaarelson.
Peadirektori asetäitja kinnitusel on suuremate arenduste puhul RIA kasutanud ka rahvusvahelisi testijaid nagu näiteks Soome firma Nixu. Viimased suuremad testimised viidi läbi sel kevadel.