Cannery tegeleb käsitööjookide purki villimise automatiseerimisega. Paljud õlletootjad soovivad villida oma toodet purki, aga see on täna liiga keeruline, seetõttu villivad nad oma toodangut käsitsi pudelitesse. See on aga kallis ja ebaefektiivne, muutes villimisprotsessi kõige suuremaks väiketootmise kuluallikaks. Kui tavaliselt kulub villimisele kuni nädal, siis Cannery võimaldab sama asja ära teha nelja tunniga. Cannery soovib pruulikodadele pakkuda täislahendust ehk villimismasinat koos tarkvaraga.
Kõige parema esitluse auhinna ja Startup Estonia küberkaitse eriauhinna võitis meeskond Woodpecker. Ericssoni eriauhind innovaatilise ja mängulise lahenduse eest kuulub RPVle. Prototroni top 40 hulka pääseb Interchemie.
Teaduspargi Tehnopol arendusjuhi Kadi Villersi sõnul tõestas seekordne arendusmaraton, et erinevate kompetentsidega inimeste kokkupanemine ja nende igapäevasest rutiinist lahti raputamine annab suurepäraseid tulemusi.
“Nägime, et Eesti tööstuses on palju probleeme, millele ei ole tööstuse siseselt siiani häid lahendusi leitud,” selgitas Villers. Tema sõnul on tihtipeale tunne, et erinevaid lahendusi ja rakendusi on juba maailmas nii palju, et kõik vajalik peaks justkui kaetud olema, kuid ikkagi ei leia suuremad ja väiksemad tööstusettevõtted endale vajalikku lahendust.
“Tehnoloogiad arenevad pöörase kiirusega ja uute tehnoloogiate kasutuselevõtt on tööstusettevõtete jaoks ellujäämise küsimus”, ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtlusvaldkonna juht Silja Lipp. “Tööstus on traditsiooniline tegevusala, mille ärimudel ei näe ette riskikapitali kaasamist ning mis pole täna Eestis veel harjunud startupidega koostööd tegema. Loodan, et seesugused arendusmaratonid on hea võimalus sisse töötada koostöövorm tööstusettevõtete ja ikt-sektori vahel, et meie ikt-sektor saaks panustada jõulisemalt tööstussektori konkurentsivõime kasvuks.”
EASi ettevõtluse keskuse direktor Tanel Rebane rõhutas, et Eesti tööstussektoril on üha olulisem tegeleda digitaliseerimisega ning siin juures saab EAS olla ka abiks.
“Soovime aidata meie tööstusettevõtteid digitaliseerimisega sellisele tasemele, kuhu on jõudmas ka lähiriigid,” sõnas Rebane. “Oleme EASis alustanud tööstuse digitaliseerimist toetavate teenustega, et aidata ettevõtetel toota nutikamalt ja efektiivsemalt – hoida meie tööstust konkurentsivõimelisena ja arendada seda muutunud, digitaalsele maailmale vastavaks,” lausus Tanel Rebane.