Avalikkuse ette on lekkinud Euroopa Nõukojas valminud autorikaitse seaduse reformi mustand, milles paistab, et Eesti kui eesistujamaa üritab Euroopa Komisjoni välja pakutud karmi korra läbisurumisega jätkata.
Suuresti on muudatusega pahameelelaviini alla langenud kaks punkti. Neist esimene on artikkel 11, mis peaks kaitsema kirjastajate õigusi. Kriitikud, kellest üks valjuhäälsemaid on Euroopa Parlamendis piraadipartei ridades olev Julia Reda, on aga välja toonud, et muutuse jõustumisel võib see laastavalt mõjuda internetile ning ideede jagamisele. Plaanitud on muutus, mis sunniks kõiki, kes soovivad näiteks ajakirjandustekste või osa neist kuskil jagada, nende eest ka litsentsitasu maksma.
See tähendaks, et näiteks lingi postitamisel Facebooki ei tohiks eelvaates enam olla artikli esimest lauset või väikest tutvustavat osa, mis annaks inimestele infot selle kohta, mida artiklist leida võib. Seda juhul, kui lõigu kasutamise eest ei ole makstud. Arvatakse, et säärane lähenemine võiks hakata oluliselt piirama linkide levikut. Samuti tähendaks see seda, et mitmed tööriistad, mis üle maailma meediast kasutajate jaoks lugusid kokku otsivad, võivad muutuda kasutuks.