Neare-Vaarmanni sõnul ulatub LeiserTV käive sellistesse suurustesse, et sellest annab ära elada. Lisaks sellele, et üks kahtlustatavatest ei ole end üles andnud, on üheks takistuseks olnud seegi, et LeiserTV osas ei ole seni suudetud tuvastada, kui palju on teenusel kasutajaid olnud. See on aga kannatanute jaoks tsiviilhagi esitamise jaoks vajalik info.
Prokurör ei saanud seoses LeiserTV kaasusega mitmetele küsimustele vastata, andes mõista, et sellisel juhul võib kahtlustatav teha artiklis avaldatu kohta järeldusi.
Neare-Vaarmannil on tagaotsitavale isikule sõnum, mille ta loodab, et kahtlustatav saab käesoleva artikliga kätte.
“Tule anna kahtlustatavana ütlusi, kui sa oled koostööaldis, valmis kannatanutele kahju hüvitama ning ei ole paadunud kurjategija, siis on tõenäosus, et sa vangi satud 90 protsenti väiksem.”
Antud kuriteo koosseisu puhul tuleb välja ka huvitav fakt, mis puudutab konkreetselt juriidilisi isikuid, nende rahaline karistus võib küündida kuni 16 miljoni euroni.
“Karistusseadustiku järgi on see hästi kerge kuritegu,” lisas prokurör. “Seadus näeb selle eest ette rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.”
Veel kaks analoogset kaasust
Kuigi prokurör tõi Geeniusele antud intervjuu alguses välja, et analoogsete kaasuste osas on seni vähe praktikat, on siiski hiljuti kahe samalaadse piraatteenuse osas jõutud oportuniteedini ning kokkuleppemenetluseni.