Uudis

Praegu saab droone legaalselt lennutada ka kohtades, kus seda on tavapäraselt väga keeruline teha

Kuna hetkel on eriolukorrast tulenevalt lennuliiklus oluliselt hõrenenud, siis on lennuamet väljastanud mehitamata õhusõidukite ehk droonide lennulubasid ka sellistesse piirkondadesse, kus nad muidu väga droone näha ei taha.

Üheks näiteks on Tallinna lennujaama kõrval asuv Ülemiste City linnak, kus on ka vähemalt üks droonilennutaja juba lendamas käinud. Märgiline on seegi, et sama lennutaja on varem lennujaama läheduses illegaalselt lennanud ning oma tegu seejärel ka õigustanud.

Muus osas ei ole muudatusi toimunud, load on endiselt vajalikud

Droonilennutajaid koondavas Facebooki grupis tekkis eile elav arutelu kuna üks inimene postitas gruppi pildid ja videod, mis olid tehtud otse Tallinna lennujaama kõrval asuva Ülemiste City kohalt. Kuna postitaja ei pannud oma postitusega kaasa kaasteksti ning sama inimene on varem illegaalselt lennanud T1 kaubanduskeskuse juures, mis asub samuti Tallinna lennujaama läheduses eeldasid paljud, et ebaseaduslikku käitumist harrastanud lennutaja teeb seda jälle.

Kuid selgub, et sel korral olid tal kõik vajalikud load olemas ning seda tänu eriolukorrale, mille ajal on lennuliiklus sedavõrd hõrenenud, et lennuamet on otsustanud väljastada lennulubasid ka Tallinna lennujaama lähiümbruses.

“Eritingimuste kehtestamisel lähtub lennuamet hetkeolukorrast ja lennundusohutusnõuete tagamise eesmärgist. Hetkel kehtib üks lennutaja, üks kord päevas, ühe tunni jooksul ning lennutaja töö või tellimusega seonduvast vajadusest. Siiski on alati vajalik kooskõlastus ka vastutava lennujuhiga, kellel on õigus vastava loa andmisest keelduda või edasi lükata, kui liiklusolukord ei võimalda lendu sooritada,” ütles lennuameti kommunikatsioonispetsialist Margit Palm Geeniusele.

Isegi kui lennujaama lähedusse väljastatakse luba ajal, mil lennuliiklus on hõre peab droonipiloot endiselt olema terve lennu ajal kättesaadav mobiiltelefoni teel, enne lennutamise algust peab saama loa Tallinna lennujuhtimiskeskuse lähilennujuhilt ning olema võimeline tooma drooni maha vajadusel viie minuti jooksul.

Muus osas kinnitab Palm, et droonide lennutamise osas ei ole muudatusi toimunud ehk kõik lennutajad peavad omama lennuameti ühekordset aastast luba ning lennutamise kooskõlastust lennuameti ja vastava lennuliiklusteeninduse üksusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.