RIA soovib hiljutiste Mobiil-ID ja ID-kaardi katkestuste kohta lisainfot

ID-kaart klaviatuuri vahel.Foto: Arvo Meeks/Scanpix

Riigi infosüsteemi ameti (RIA) pressiesindaja Helen Uldrichi sõnul soovib amet saada SK ID Solutions AS-ilt lisainfot eelmisel reedel ning laupäeval esinenud katkestuste ning muude tõrgete kohta. 

Ameti esindaja sõnul informeeris SK neid reedel ilmnenud katkestusest vahetult pärast selle ilmnemist. Uldrich lisas, et täiendava informatsiooni pealt hinnatakse olukorda ning otsustatakse järelevalvemenetluse algatamise vajadus.

Esmaspäeva hommikupoolikul ei osanud Uldrich öelda, kas SK on vajamineva lisainformatsiooni edastanud, kuid tõi välja, et seesuguste katkestuse puhul kuulub lisainfo küsimine tavapärase praktika alla. 

Mobiil-ID-d, ID-kaarti ning Smart-ID-d vaevasid reedel ja laupäeval mitmed probleemid. Reedese katkestuse põhjustajaks nimetas ettevõte öist plaanilist uuendust, mis puudutas SK sertifitseerimisteenuse tööd.

Aaltes ööst vastu reedet oli häireid Smart-ID registreerimisel ja Mobiil-ID ning ID-kaardi väljastamisel. Samuti esines Mobiil-ID ja Smart-ID väljastamisel tõrkeid ka laupäeval. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.