Uudis

Ronald Liive: loomeinimesed, andke meile võimalus teie toetamiseks

Koroonaviirusega kaasnenud karantiin on mõjutanud ka loomeinimesi, kes jäid sarnaselt paljude teiste sektorite töötajatega sisuliselt päevapealt töötuks. Musitseerivad loomeinimesed võtsid juba karantiini esimestel päevadel appi äpid ja ühismeedia, kus saab kodust lahkumata otseülekandeid teha.

Teiste seas on virtuaalse kontserti andnud Jaan Pehk, Karl-Erik Taukar ning Tanel Padar, kes on teema võtnud eriti suurejooneliselt käsile just sel nädalal. Näitlejanna Mirtel Pohla loeb Instagramis Eesti muinasjutte ja Jalmar Vabarna annab Instagramis kitarritunde.

View this post on Instagram

Eesti muinasjutud 1. Oakene taevasse

A post shared by Mirtel Pohla (@mirtelpohla) on Mar 19, 2020 at 6:07am PDT

See kõik on väga ilus, kuid loetletutest on oma rahakotile mõelnud vaid esimene ehk Jaan Pehk, kes tagasihoidlikult pakkus virtuaalkontserti kuulajatele võimalust teda rahaliselt toetada. Pehk teeb muide täna uue kontserti ja sel korral on kampa võtnud ka Märt Avandi ning neid saab rahaliselt toetada siin.

Loomeinimesed on ühiskonna toimimiseks samuti vajalikud, palun kasutage Patreoni või mõnd muud analoogset platvormi, kus fännid saavad teie tegemisi rahaliselt toetada.

Kolm head näidet on ka. Strippar Marcona tuntud Marco Tasane teenib raha YouTube’i postitatavate õnnitlusvideotega ning tätoveerija ja illustraator Kaspar Kannelmäe avas Patreoni lehe, kus on teda artikli kirjutamise hetkeks toetanud kümme inimest makstes talle igakuiselt 233 eurot. Kannelmäe kinnitas Geeniusele, et Patreoni suundus ta just karantiini tõttu.

Karantiinist tingituna avavad Piip ja Tuut täna veebi-TV, kuhu lubavad iganädalaselt kaks saadet toota, mille nägemiseks peab maksma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.