See programm kasutab su arvuti võimsust, et teadlaseid koroonaviiruse uurimisega abistada

Koroonaviirus.Shutterstock

Folding@home on Stanfordi ülikooli Pande Labi projekt, kus kasutajad üle maailma saavad “annetada” oma arvutiprotsessori võimsust, et läbi viia teadustöö jaoks vajalikke simulatsioone. Kuna simulatsioonid vajavad ülivõimsat arvutit, siis Folding@home jagab ülesanded väiksemateks osakesteks ja jagab need arvutite vahel ära.

Simulatsioonide tulemused riputatakse avalikult üles ja nii jõuab see erinevate teadlasteni üle maailma.

Hiljuti alustas Folding@home ka koroonaviiruse alase teadustöö abistamisega. Kel rohkem meditsiinialaseid teadmiseid, võib täpsemalt siit lugeda, mida ja kuidas uuritakse, et koroonaviirusele ravi leida.

Projekt on töötanud juba 2000. aastast ja varem on abistatud teadlaseid, et leida ravi näiteks rinnavähile ja Alzheimeri ning Parkinsoni tõvele.

Programmi kasutamine on väga lihtne, lae see siit alla, installeeri ning seejärel suunab rakendus sind veebilehele, kust saad valida, mis võimsusega ja mis ajal sa oma arvutiga abistada tahad. Kui näiteks soovid abistada ka siis, kui oled ise arvutis, siis on soovitatav valida light variant.

Kui tahad spetsiifiliselt koroonaviiruse alase teadustööga aidata, siis vali nimekirjast any disease. Arvuti jätkab töötamist, kui brauseriakna sulged, seega kui tahad sessiooni lõpetada, otsi Folding@home rakendus arvuti all paremal servas üles, vajuta parem klõps ja stop.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.