Ei osata end vääriliselt hinnata
Kõige kõrgemat palka ollakse valmis maksma andmeteadlaste ning IT-ja süsteemiadministraatorite eest. Kui viimased ise küsivad keskmiselt 2100-euro suurust brutopalka, siis tööandjad oleksid valmis maksma ligi 3100 eurost mediaanpalka. Oma tegelikku turuväärtust ei oska hinnata ka disainerid, kes ise oleksid rahul keskmiselt 1800-euro suuruse brutopalgaga, kuid tööandjad oleksid nõus maksma 32% enam ehk ligi 2700 eurot.
“Meie andmed näitavad selgelt, et jõupositsioon on töötajate käes, kes ise ei oska endiselt end piisavalt kõrgelt hinnata. Eesmärgiks on tõsta inimeste enesekindlust ning anda neile ülevaade sellest, mis on nende karjäärivõimalused ning kuidas nende praegune töökoht turuolukorraga võrreldes paigutub,” avaldas Kaarel Holm, kelle sõnul ei puuduta see vahe üksnes IT-sektorit.Ka õigusvaldkonnas ning turunduses ja kommunikatsioonis valitseb sama tendents. Kui esimese puhul asuksid inimesed uuele tööle keskmiselt 1792-euro suuruse palgaga, siis tegelikult oleksid tööandjad valmis maksma 2324 eurot.
Turunduse ja kommunikatsiooni valdkonnas on samad numbrid 1855 ja 2325.
Üksnes finantssektoris ja personalijuhtimises on inimeste palgaootus mõnevõrra väiksem kui see, mida tööandjad oleksid valmis pakkuma.
Ühtekokku ligi 50 000 kasutajat
Alles septembri lõpus lansseeritud MeetFrank´i on tänaseks alla laadinud üle 45 000 kasutaja ja 1000 ettevõtte. Ühtekokku on uue tööandjaga kokku viidud üle 6000 inimese. Suurem osa klientidest tuleb väljastpoolt Eestit, Eesti moodustab kliendibaasist vaid 24%.
Nii iOSile kui ka Androidile mõeldud MeetFrank rakenduses on võimalik 90-sekundiga täita küsimustik, mille abil tuuakse välja inimese oskused, palgatase ning motivatsioon töökoha vahetamiseks. Kogu värbamise protsess on automatiseeritud kuniks inimesele on leitud potentsiaalne tööpakkumine ja teda tutvustatakse ettevõtte personalitöötajaga.