Uudis

Teliast lahkuvad juhid: uus juht Dan Strömberg loob enda meeskonda

1mm24sep14p08.jpg

Telia Eesti teatas täna, et sel nädalal lahkuvad ametisttehnoloogiadirektor Tiit Tammiste,erakliendi ja turundusüksuse direktor Piret Mürk-Dubout, suvel ka finantsdirektorValev Tõnisson.

Piret Mürk-Dubout kommenteeris Geenius.ee-le, et otsuse Telia Eestist lahkuda tegi ta ise. "Meil on Daniga (Telia Eesti juhatuse esimees Dan Strömberg – toim)olnud väga hea koostöö. Lahkumise põhjus on selles, et organisatsioonis on ees mitmed struktuursed muudatused jaminu enda otsus lahkuda sündis meie ühises arutelus," kommenteeris Mürk-Dubout.

Kuigi firma vahetab lühikese aja jooksul välja mitmed tippjuhid, ei olnud Mürk-Dubout sõnul otsus ootamatu. "Eks on ju mõistetav, kui iga tippjuht tahab koostada ise oma meeskonna. Kui ma vaatan uuenenud Telia juhtkonda, siis siin on põnevaid uusi tulijaid. Vaadatakse laiemalt ettevõtte struktuuri üle ja minu jaoks oli see sobiv hetk lahkuda," lisas ta.

Samas rõhutasMürk-Dubout, et Telia Eesti laiemas äristrateegias muudatusi ei tule. Tema sõnul on firmal jätkuvalt Eesti-missioon, mis tähendab muuta ja hoidaEestit oma lahendustega parimakohana, kus elada.

Mürk-Dubout sõnul lahkub ta kerge südamega, kuna tehtud on edukaid projekte. Teatavasti viis firma tema käe all läbi brändimuutuse, kus EMT-st ja Elionist sai kokku Telia Eesti. "Enne [muutust] oliTelia brändi tuntus Eestis 4%, aga see tõusis kuu ajaga Eesti meeldivate ja arvestatavate brändide tippu," ütlesMürk-Dubout. Ta lisas, et plaanib lähikuudel puhata ja veeta aega perega, et hiljemalt sügisest uusi väljakutseid leida telekommunikatsioonis või mujal. "Öeldakse, et kui üks uks sulgub, siis teine avaneb."

Tammiste: uus juht loob oma meeskonna

Ka tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste viitas ametist lahkumise põhjusena seda, et uus juht loob oma meeskonna. "Põhiline põhjus oli Dan[Strömbergi] soov luua oma meeskonda, aga ka erinevused juhtimisstiilis ja nägemustes," selgitas Tammiste. "Näiteks kvaliteedikontrollis, kuidas sa usaldad oma meeskonda ja alluvaid," tõi ta näite erimeelsustest. "Kui ma vaatan Dani ajalugu siis ta on täpselt sama teinud teistes riikides, loonud oma meeskonna," lisas ta.

Foto: Piret Mürk-Dubout (Mihkel Maripuu/PM/Scanpix)

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.