eSIM-kõnekaardid on praeguseks Eestis olnud müügil juba viis aastat, kuid odavamate telefonideni jõuab see lisavõimalus siiani harva ning erinevate murede pärast on tehnoloogia Eestis vähe rakendust leidnud. Uurisime eSIM-kaardi võimaluste kohta ja muuhulgas küsisime, miks ei saa ühte SIM-i QR-koodi kasutada mitu korda. Meile vastasid kõik kolm Eesti suuremat telekomi.
Esiteks on eSIM-i praktiliselt võimatu tõsta ühest telefonist teise ning seega kui on vaja telefoni vahetada või enda oma remonti viia, peab võtma teenusepakkuja juurest uue QR-koodi. Elisa tootejuhi Greiti Keldu sõnul on selline piirang seatud turvalisuse ja kõnekaardi unikaalsuse tagamiseks.
Kõnekaart on justkui jälgitav võti
SIM oma üldises mõistes on võti, millega seade võrku lubatakse, ehk selle järgi saab telekom jälgida seda, et konkreetne SIM on võrgus korraga vaid ühe konkreetse seadmega. “Füüsilise SIM-iga on see loogika, et korraga saab SIM olla ühes füüsilises seadmes. eSIM-i puhul tagame selle piiranguga, et kui eSIM laaditakse seadmesse, on see püsivalt seadme elektroonilise identiteediga seotud,” lisas Keldu.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.
See lugu ilmus ajakirjas Digi nr 223, november 2023
Kõik selle ajakirja lood