Aastaks 2050 hinnatakse kuulmiskahjustusega inimeste hulka maailmas 2,5 miljardile.
Nende hirmutavate numbritega on ilmselt kursis ka kõrvaklappide tootjaid, sest viimastel aastatel on hakatud tegema jõudsaid samme selle nimel, et kõrvaklapid, mis võivad olla kuulmislanguse põhjustajaks, muutuks nüüd kuulmislanguse kompenseerijaks.
Kuulmislanguse vastu enamasti rohtu ei ole ja kuigi internetis võib selliseid “ussiõli” reklaame leida, siis ilmselgelt on tegu pettustega. Tavaliselt aitab kuulmislangust kompenseerida kuulmiabivahend, kuuldeaparaat või kuulmisaparaat, mis sisuliselt on väike mikrofon ja kõlar kõrvas.
Tehnoloogia areng on lõpuks jõudnud tasemele, et seadmed ja võimalused, mis varasemalt olid eranditult tervishoiutöötajate käsutuses, on mugavalt muutunud tavainimese elu igapäevaosaks- südamerütmi, vere hapnikusisaldust ja muid meditsiinilisi andmeid mõõdavad randmel erinevad spordi- ja nutikellad nagu muuseas.
Ja randmest liigutakse vaikselt muudele kehaosadele. Apple ja Samsung on teinud olulisi samme selleks, et nende kõrvaklapid muutuks järk-järgult paremaks abivahendiks neile, kes muidu väga hästi ei kuule.
Samsung väidab, et nende uuringu kohaselt võivad Galaxy Buds Pro klapid olla abiks kerge ja keskmise kuulmislangusega inimestele. Klappidel on “Ambient Sound mode”, mis uuringu kohaselt aitab kasutajatel paremini kuulda, esialgu vähemalt vaikses keskkonnas.
Apple on samuti oma AirPodsid kuuldeaparaatideks muutnud. Alates iOS versioonist 14 on lisatud seade “Headphone Accommodations”, kus on helipildi täpsustamiseks ja võimendamiseks erinevaid valikuid ning iOS versioonis 15 on lisatud funktsioon nimega “Conversation Boost”, mis tõstab esile inimeste kõne “Transparency” reziims.