Uudis

Trumpi administratsiooni plaani kohaselt muutuks riiki pääsemine raskemaks ka lääneriikide kodanikele

trump-1915253_1920.jpg

CNNi andmetelon Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi administratsioon võtnud arutlusele uue plaani, mis muudaks turistide jaoks USAsse pääsemist. Plaani kohaseltnõutaks kõikidelt välismaalastelt andmeid veebikasutuse kohta ning telefonides olevaid kontakte. Kui andmeid ei jagata, siis võib neil keelata riiki siseneda.

Plaani kohaselt peaks kõik riiki pääseda üritavad välisriikide kodanikud avaldama, milliseid veebilehti ning sotsiaalvõrgustikke nad külastavad. Lisaks peaks nad jagama ka vastavate organitega kõiki kontakte, mis nende nutiseadmetes on.

Kui riiki pääseda üritaja keeldub andmeid jagamast, siis võidakse sissepääs riiki keelata.

Plaan on hetkel veel väga algeline ning pole teada, kas ja millal see jõustuks.

Kui turist peaks avaldama kõik lehed, mida ta külastab, võivad lennujaama töötajad kindlaks teha, et inimene ei postita oma sotsiaalmeediakontodele äärmusliikumistega seotud sisu. Teisest küljest oleks tegemist aga käitumisega, mis pärsiks oluliselt inimeste privaatsust.

Alles hiljuti lisas USA piirivalveelektroonilise reisiloa(ESTA) taotlusesse küsimused, kus taotluse täitja saab vabatahtlikult edastada ametile temaga seotud sotsiaalvõrgustike kontode andmed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.