Kui mobiiltelefonide maailmas oli teatud hetkel suundumus, kus telefonid muutusid järjest väiksemaks ja kompaktsemaks, et neid oleks võimalikult mugav kõikjal kaasas kanda, siis peale nutitelefonide ajastu algust on muutunud see trend vastupidiseks.
Tänu kõikvõimalike äppide, sotsiaalmeedia ja videosisu võidukäigule on juba mõnda aega olnud hinnas just suurema ekraaniga nutitelefonid, millega on mugav erinevat sisu tarbida. Nii ongi üsna tavapärane, et inimesed eelistavad valdavalt 6,5–6,7-tollise ekraaniga telefone.
Lisaks nutiseadme suurusele pööravad kliendid Viilmanni sõnul aina rohkem tähelepanu ka telefoni jõudlusele ja pakutavatele funktsionaalsustele. Nii läheb tarbijale üha enam korda ka kaamerate võimekus, et tagada fotode ja videote võimalikult hea kvaliteet. Selles arvestuses on telekomi sõnul ka enamik seadmetootjaid pidevalt oma telefone arendanud ning kaamerate kvaliteet on päris korralik ka odavama hinnaklassi telefonidel.
Kuna telefonid on pidevalt suuremaks kasvanud, on telekomi sõnul kasutajate jaoks aina olulisem ka seadme aku võimekus. Seega jälgitakse üsna hoolega, mitme milliampertunnise akuga on telefon varustatud ning üha rohkem eelistatakse just suurema ja võimekama akuga (näiteks 5000 mAh) nutitelefone.
Ostetakse veidi kallimaid telefone
Viimaste aastate trend on olnud pigem selle suunas, et kliendid on nõus endale ostma veidi kallima telefoni, millel on potentsiaali ka veidi kauem vastu pidada. Keskmiselt kasutatakse ühte telefoni umbes 2–3 aastat.
“Loomulikult on siin väga erinevaid näiteid. Mõni inimene kasutab ühte ja sama telefoni ka viis või enam aastat ning on rahul sellega kui telefon töötab ja sellega saab oma harjumuspärased asjad aetud,” lisas Viilmann. Samas on ka neid, kes eelistavad telefoni vahetada igal aastal ehk alati kui müügile jõuab uus Samsungi või Apple’i tippmudel.