Kuigi kõrge Valge Maja ametnik kinnitas, et otseselt pole sihikule võetud ükski riik ega ettevõte, nähakse selles Hiina telekomihiiu Huawei vastast sammu.
Otsus langeb Ühendriikide ja Hiina kaubandussõja hoogustumise ajale.
USA kaubandusministeerium teatas hiljem aga, et lisab Huawei musta nimekirja, mis muudab selle jaoks senisest palju raskemaks tähtsate USA komponentide kasutamise oma telefonides, telekomivarustuses, andmebaasides ja muus elektroonikas.
Kaubandusministeeriumi tööstuse ja julgeoleku büroo (BIS) teatas, et lisab Huawei ja sellega seotud firmad Iraani-vastaseid sanktsioone rikkuvate organisatsioonide nimistusse.
Nimekirja kandmine tähendab USA firmade jaoks seda, et nad peavad taotlema BIS-ilt luba Ameerika tehnoloogia müügiks või üleandmiseks nimekirjas olevale firmale või isikule.
“Litsentsist võib keelduda, kui sellise tehnoloogia müük või üleandmine kahjustaks USA riikliku julgeoleku või välispoliitilisi huve,” seisis kaubandusministeeriumi avalduses.
Ühendriikide kaubandusminister Wilbur Ross teatas avalduses, et “see hoiab ära Ameerika tehnoloogia kasutamise välisomanduses organisatsioonide poolt viisidel, mis võivad potentsiaalselt õõnestada USA riikliku julgeoleku või välispoliitilisi huve”.