USA föderaalvalitsus pingutab sarnaselt kõigi osariikide ja suuremate linnadega meeleheitlikult selle nimel, et tagada elupäästvate materjalide ja vahendite olemasolu ja kättesaadavus kriisi hoogustumisel. Tulemuseks on hindade kerkimine kosmiliste tasemeteni, sest koordineeritud koostöö asemel võistlevad osariigid omavahel samade ressursside eest, samal ajal konkureerides veel ka föderaalvalitsuse ostupalavikuga.
Lisaks vajalike toodete hankimisele nii kodu- kui ka välisturult, püüavad USA suurlinnad ja osariigid leida koostöös kohalike ettevõtjatega võimalusi tootmistegevuse ajutiseks ümberkorraldamiseks, et veelgi võimsama hooga käivitada meditsiinitarvikute ja teiste vahendite masstootmine ka USA pinnal.
Näiteks on õllepruulikojad alustanud desovahendite tootmist ning Pennsylvanias asuv rõivatootmisettevõte “Fanatics”, mis tavaoludes toodab USA pesapalliliiga jaoks vormiriietust, on ümber profileerunud maskide ja kitlite õmblemisele.
Majandus tormituultes
Üldiselt on USA majandus hetkel väga segases seisus. 95 protsenti ameeriklastest on kas kodutöö režiimil või karantiinis, seega on väga paljud tööstused pidanud oma tegevuse täielikult peatama, kuigi mõistagi on iga kriisi puhul ka võitjaid, kelle valdkonnad on saanud täiendava arenguspurdi.
Ka USAs on järsult kasvanud e-kaubanduse müügimahud. Kui seni olid ameeriklased harjunud oma hulgioste tegema suurte kaubanduskettide nagu Amazoni, Targeti ja Walmarti internetipoodides, siis üllatuslikult on need suurtegijad jäänud suure nõudluse tõttu hätta logistika korraldamisega. Sellega anti konkurentsieelis väiksematele internetikauplejatele.
Kauba kättesaamiseks suurtest kettidest kulub rekordiliselt kaua aega ning väiksematel tegijatel on kiirema logistika toel õnnestunud suurtelt hiiglastelt näpata arvestatav hulk tellimusi. Kui varem oli Amazoni-suguse platvormi mugavuse ning kaubavalikuga väga keeruline konkureerida, siis nüüd on mänguväli suurel määral ühtlustunud.