Windows 11 saab rea uuendusi: žestid, stardimenüü kaustad ja palju muud

Uued stardimenüü kaustad.Foto: Microsoft

Microsoft toob Windows 11 operatsioonisüsteemile värskendusi, mis peaks seadmete kasutamise lihtsamaks tegema ja eriti neile, kes kasutavad oma Windowsi seadmeid puuteekraaniga.

Stardimenüüsse tulevad juurde kaustad, kuhu saab kasutaja lohistada erinevaid rakendusi. Praegu saab kaustades vahetada ka rakenduste järjekorda, kuid nime andmise võimalus tuleb kogumitele tulevikus.

Task Manager või tegumihaldur saab edaspidi ka tumeda teema ning modernsema välimuse. Rakendusel on ka uus energia säästmise režiim, millega saab piirata äppide ressursside kasutust.

Foto: Microsoft

Windows 11 saab viis uut žesti, millest ühega saab tegumiribalt üles lohistades avada stardimenüü ning alla lohistades selle sulgeda. Alt paremast äärest sõrmega üles lohistades saab aga avada kiirseaded.

GIF: Microsoft

Muuhulgas on Microsofti sõnul peale uuendust ka ekraani paigutuse vahetamine landscape’i ja püstpaigutuse vahel kiirem ning sujuvam.

Edaspidi saab ka ekraani osadeks jagada lihtsalt akent üles lohistades ning sealt valida soovitud jaotuse.

GIF: Microsoft

Windows 11 saab varsti otse transkriptsiooni, mis tähendab, et operatsioonisüsteem loob mängitava heli põhjal subtiitrid. See funktsioon on hea näiteks neile, kes ei kuule hästi.

Kliima säästmiseks vähendas Microsoft ka algset aja hulka, mil arvuti ise unerežiimile läheb. See uuendus rakendub aga ainult neile arvutitele, millele pannakse värske Windows 11 peale.

Praegu saavad funktsioone kõik ise testida ning üsna pea on neid oodata ka stabiilse Windowsi peale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.