Uudis

Yandex.Taxi: me ei ole kohustatud omama Eesti ettevõtet ega taksoveo tegevusluba

Yandex.Taxi takso Jõhvis.Foto: Yandex.Taxi

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) on otsimas võimalusi, kuidas kohustada Yandex.Taxit täitma Eestis kehtivaid seadusi ehk tegema endale ühistranspordiseadusega nõutud taksoveo tegevusloa, kirjutab Delfi.

Yandex.Taxi pressiosakonna sõnul järgivad nad juba kõiki Eestis kehtivaid seaduseid. Ettevõtte esindaja toob välja, et kuna erinevalt Uberist ja Boltist ei tee Yandex.Taxi koostööd otse juhtidega ei ole nad kohustatud omama Eestis registreeritud ettevõtet ega ka mitte taksoveo tegevusluba.

Pressiosakonna kinnitusel on Yandex.Taxi avatud dialoogile ning nad hoiavad ministeeriumite ja kohalike omavalitsuste esindajatega ühendust.

Yandex.Taxi: ettevõtet ja tegevusluba peavad omama partnerid

2018. aasta kevadest pakub Eestis taksoveoäpi teenust venelaste Yandex.Taxi, mis erinevalt konkurentidest ei ole endale Eestisse ettevõtet loonud ega oma ka kehtivat taksoveo tegevusluba, mida nõuab neilt ühistranspordiseadus.

Sellest lähtuvalt otsib MKM Delfi kohaselt võimalusi, kuidas kohustada Yandex.Taxit täitma Eestis kehtivaid seadusi. Yandex.Taxi pressiosakonna sõnul on nad pühendunud järgima nende riikide seadusi, kus nad teenust pakuvad.

“Igas riigis, kus on võimalik kasutada Yandex.Taxi äppi, toimib see vastavalt kohalikule seadusandlusele. Enne teenuse osutamise alustamist igal turul kontrollime selle seaduspärasust ja vajadusel viime sisse nõuetekohaseid muudatusi. Vastavalt Infoühiskonna teenuse seadusele ja Euroopa Liidu elektroonilise kaubanduse direktiivile 2000/31/EU on Yandex.Taxi infoühiskonna teenus, mis vastutab tarkvara arendamise ja infoühiskonna teenuse osutamise eest,” edastas ettevõtte kommunikatsiooni vahendan firma.

Pressioskonna kinnitusel erinevad nad konkurentidest ühe asja poolest, millest tulenevalt ei pea neil olema ka seadusega nõutud tegevusluba.

“Erinevalt teistest tegijatest Eesti turul ei tee Yandex.Taxi koostööd otse autojuhtidega, vaid üksnes partneritega, kelleks on erinevad transpordifirmad. Kõik partnerid on autoriseeritud taksoteenuse osutajad. Infoühiskonna teenuse osutajana ei ole Yandex.Taxi kohustatud omama kohalikku juriidilist esindust ega tegevusluba.”

Osakonna sõnul lasub seaduste jälgimise ja täitmise kohustus just partneritel, kes on kohustatud looma Eesti ettevõtte ning tasuma ka kõik kohalikud maksud. Yandex.Taxi ise ei oma Eestis ettevõtet ehk seetõttu ei tasu ka Eestis makse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.