Miks siis osad kuulevad üht, teised teist? Peamiseks süüdlaseks on sinu enda aju, mis ei suuda otsustada, kumba sõna kuulda, kuna mõlemad neist on ebaselged. Seega vahetab aju erinevate võimaluste vahel, mis on ka põhjuseks, miks näiteks telefonis klippi kuulates kuuleb inimene ühte sõna, headest kõlaritest või kõrvaklappidest kuulates aga teist.
Sõna “Yanny” kannab endas kõrgemaid sagedusi ning ehkki keeleliselt erinevad, on akustiliselt “Yanny” ja “Laurel” üpriski sarnased, sealt ka segadus ajus. Teiseks põhjuseks võib olla su vanus. Nooremad inimesed kuulevad paremini kõrgeid sagedusi, seega on “Yanny” see, mida nad kuulda võiksid, kuna see on asi, mida aju arvab et kuuleb.
Vanemad inimesed, kes kõrgeid sagedusi nii hästi ei kuule, kuulevad aga sõna “Laurel”, kuna see on klipis madalam. Eksisteerib isegi võimalus, et kui mängida klippi inimesele, kes ei tea kogu loost ega pakutavatest sõnadest midagi, kuuleb ta hoopis kolmandat sõna.
Kuulsin isegi näiteks alguses “Yanny”. Kuid tõstes helitöötlustarkvaras faili helide kõrgust, hakkasin kuulma sõna “Laurel”. Esitades faili taas normaalsel kõrgusel, kuulen ma endiselt “Laurel”. Vähendades aga helide kõrgust, kuulen ma “Yanny”.