Sisuturundus

Apple vs Android ehk kuidas valida tahvelarvutit?

Tahvelarvutid on mugav asendus töö tegemiseks ja igapäevaseks netis surfamiseks, kui ei taha enda arvutit igale poole kaasa tassida. Eeliseks telefonide ees on tahvlite suurem ekraan, millega ei väsi silmad nii kiiresti ära.

Kaup24 tootevalikust leidub erinevate tootjate seadmete hulgast sobivaid tahvelarvuteid igale maitsele. Neid toodavad näiteks Apple, Huawei ja Samsung. Suure valiku tõttu võib endale sobiva leidmine osutuda keeruliseks.

Anname ülevaate, mida enda jaoks väärtuslikuma seadme ostmisel jälgida ja meeles pidada, et kindlasti enda eelistustele vastav seade leida:

Otsustage, millise süsteemiga tahvelarvutit endale tahate

Kui olete tahvelarvutit valimas esmakordselt, siis aitab valiku langetamisele kaasa, kui teate, millise operatsioonisüsteemiga on teie kasutuses olevad teised nutiseadmed (nt telefon).

Kui soovite jääda tuttavate süsteemide ja lahenduste juurde, siis on hea valida ka sama firma tahvelarvuti. Kui olete varem kasutanud Androidi seadmeid, siis valige ka tahvelarvuti nende seast. Kui aga tahate tahvelarvuti puhul midagi uut, siis tuleks valida näiteks Apple’i iPad.

Apple’i eelised:

Apple’i iOS on süsteem, mis juhib iPad’i – seadet, mis käivitas suurel jõul tahvelarvutite turu 2010. aastal. iOS on tuntud oma intuitiivse liidese poolest ja Apple’i tooted on hinnatud nende ehituskvaliteedi poolest.

 • Sujuv integreerimine OS X ja teiste iTunes ostudega.
 • Lihtne kasutada.
 • Väga palju rakendusi. iPad on tavaliselt esimene, kuhu jõuavad uusimad ja parimad.
 • iMessage lubab saata tasuta sõnumeid kõikidesse Apple’i seadmetesse.

Androidi eelised:

Google’i Android operatsioonisüsteem on kõige populaarsem operatsioonisüsteem üle terve maailma, põhiliselt tänu sellele, et seda saab kasutada väga paljudes seadetes. Android oli varem pisut keerukam kui iOS, kuid värskendused on aastate jooksul toonud hulgaliselt parandusi.

 • Sujuv integreerimine oma Google’i konto ja Play Store ostudega.
 • Androidi seadmed võivad olla märkimisväärselt odavamad kui iOS või Windows.
 • Palju võimalusi seadet enda soovide järgi kohandada.
 • Suur valik mudeleid ja tootjaid, kelle seadmete vahel valida.
 • Android toetab ühes seadmes mitme kasutaja sisselogimist.

Mida tahvelarvuti valimisel jälgida?

Eelarve. Kaup24 valikust algavad odavamad tahvelarvutid 45€-st. Madalam hind tähendab tavaliselt väiksemat võimsust ja piiratud salvestusruumi, samuti kannatab madalama hinnaga mudelite puhul ka ekraani kvaliteet. Hinnalisemate tahvelarvutite plussiks on aga suurem mälu ja parem jõudlus.

Tutvuge rakenduste valikuga. Erinevad rakendused on põhiline eesmärk, miks omada tahvelarvutit ja tahvlis olev rakenduste valik dikteerib palju, mida teie seade teha saab ja kui võimekas see on.

Enda veebibrauseri abil saate sirvida iga operatsioonisüsteemi rakenduste poodi ning tutvuda nende valikuga. Vaadake, millises opsüsteemis on rohkem teile meeldivaid rakendusi.

Tutvuga seadme spetsifikatsioonidega. On mõned andmed, millele tahvelarvutite ostmisel tasub tähelepanu pöörata. Erinevate tahvelarvutite jaoks on ka andmed erinevad.

Näiteks kui otsustate iPadide vahel, ei pea protsessori tüüpi jälgima, kuna kõigil uutel iPadidel on sama protsessor. Erinevate tootjate Androidi tahvelarvutitega muutuvad protsessori ja RAM-i spetsifikatsioonide võrdlemine aga palju olulisemaks. Samuti on veel mitmeid spetsifikatsioone, millega tutvuda:

 • Resolutsioon (eraldusvõime) – see on kuvari suurus, väljendatuna ekraanil kuvatavate pikslite arvuna. Mida suurem on eraldusvõime, seda selgem on pilt.
 • RAM  – see on mälu, mis võimaldab teie tahvelarvutil teha mitu ülesannet ja käivitada mälumahukaid rakendusi.
 • Salvestusruum – see on ruumi suurus, mis tahvelarvutis peab kandma meediume, rakendusi ja muid faile ning dokumente. Salvestusruum on peamine erinevus erinevate tahvelarvutite vahel. Kontrollige, kas tahvelarvuti toetab SD või MicroSD kaarti salvestusruumi laiendamiseks. Kuna üha rohkem inimesi salvestab faile pilve, on vajadus suures koguses füüsilise mäluseadme järele vähenenud.
 • Mobiilne andmeside – kui soovite kasutada mobiilset andmesidepaketti, et pääseda kõikjal internetti, kus teil on mobiilsignaal, vajate tahvelarvutit, mis toetab SIM-kaarte. WIFI juurdepääs on olemas kõikidel tahvelarvutitel

Uurige kaamerat. Kui plaanite tahvelarvutiga palju pilte teha, tutvuge kaamera võimalustega. Üldiselt pole tahvelarvutitel kõige paremaid kaameraid, ehkki mõndade mudelite kaamerad on võimsamad. Enamikul tahvelarvutitel on kaks kaamerat: tagaküljel ja esikaamera  videokõnedeks.

Valige suurus.  Tahvelarvutid on tavaliselt kahes erinevas suuruses: 10- ja 7-tollised. Mõned tahvelarvutid on teistest erineva suurusega (näiteks 8,9″), kuid enamik tahvelarvuteid mahub ühte neist kahest suurusest.

Ekraani suurus on isiklik eelistus; suuremate ekraanidega on video vaatamine ja kirjutamine hõlpsam, samas kui väiksemaid tahvelarvuteid on reeglina mugavam transportida.

Rakendused töötavad üldiselt nii 10- kui 7-tolliste tahvelarvutites võrdselt, kuigi mõned rakendused on optimeeritud ainult ühe suuruse jaoks. Lisaks ekraani suurusele, kontrollige kindlasti ekraani heledust ja selgust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.